Wpis z mikrobloga

  • 1878
Taka sytuacja dziś w pracy. Klient przyszedł po obejme rury wydechowej, znał tylko jej obwód, a w naszym systemie się szuka po średnicy. No i trach, nikt nie wie jak teraz to znaleźć. A ja se biorę kartkę, przekształcam wzór na obwód koła 2piR tak żeby mi wyszło R czyli d/2pi, robię to wszystko na głos, podaję im tą średnicę, podnosze głowę i aż się zaśmiałem na głos bo patrzyli jak na inżyniera z MIT, a to zakres 3 klasy podstawówki ( )
#heheszki #pracbaza #matematyka
  • 59
  • Odpowiedz
@dualski: podobnie na mnie patrzyli 10 lat temu jak nie wziąłem kalkulatora, a potrzebowałem sinus z jakiegoś kąta. szybkie przeliczenie na radiany, skorzystanie z bodajże zbieżności szeregu taylora-mclaurina i gotowe!
  • Odpowiedz
A ja se biorę kartkę, przekształcam wzór na obwód koła 2piR tak żeby mi wyszło R czyli d/2pi, robię to wszystko na głos, podaję im tą średnicę, podnosze głowę i aż się zaśmiałem na głos bo patrzyli jak na inżyniera z MIT, a to zakres 3 klasy podstawówki


@dualski: Gratulacje, nalezysz do tego 0,01% ludzi, ktorym te wzory rzeczywiscie sie przydaja ;)
  • Odpowiedz
@dualski: Tak mi się przypomniało.

Profesorowi przeciekał kran, więc wezwał hydraulika. Hydraulik przez 10 minut podłubał przy kranie i policzył 100 zł. Profesor się strasznie zdenerwował, że on, osoba wykształcona, zarabia grosze, a hydraulik za chwilę roboty policzył sobie spore pieniądze. Hydraulik na to:

- Wie pan co... U nas w spółdzielni szukają teraz pracowników. Zgłosi się pan i będzie pan pracował jako hydraulik. Tylko niech pan nie mówi, że pan jest profesor. Najlepiej będzie, jeśli pan powie że pan skończył 7 klas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@dualski: aż mi się przypomniało jak w robocie wysłali mnie po kątowniki. Wchodze do sklepu i mówię że chce kątownik traserski, kolesie za ladą WTF? Łażą po sklepie, dają mi jakieś kątowniki do łączenia drewna xD powiedziałem że chce kątownik do rysowania, a on do mnie: to mów odrazu że o winkiel ci chodzi xD
  • Odpowiedz
podobnie na mnie patrzyli 10 lat temu jak nie wziąłem kalkulatora, a potrzebowałem sinus z jakiegoś kąta. szybkie przeliczenie na radiany, skorzystanie z bodajże zbieżności szeregu taylora-mclaurina i gotowe!


@zolwixx: no faktycznie proste xDDD
  • Odpowiedz
@Morit No rzeczywiście, bo przez ostatnie kilka stuleci, a nawet tysiącleci istnienia człowieka to każdy te wzory z palcem w dupie znał. Co za czasy, hańba i wstyd( )
  • Odpowiedz
@MichailPL: Tak, przez ostatnie stulecia a nawet tysiąclecia była to wiedza powszechnie znana, przez zwykłych ludzi prowadzących gospodarstwa rolne itp. bo o reszcie to nie ma sensu wspominać.

I obliczenia te są tak stare jak znana nam cywilizacja.
  • Odpowiedz