Wpis z mikrobloga

  • 633
Właśnie doznalem szoku. To jest jakieś #!$%@? złodziejstwo.
Chciałem kupić sobie donuty, bo już głód doskwiera. Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.
CO #!$%@??
W #holandia kupuję jednego za 0.35€.
#!$%@? zdzierstwo.
Kupiłem 3 donuty, butelkę wody i bułkę serowa i zapłaciłem 17zł.
#!$%@?. Za średnią stawkę godzinową kupilem w Polsce 3 donuty, bułkę i wodę.
W Holandii za stawkę godzinową kupuję 14litrow benzyny.


#emigracja #polska
  • 91
  • Odpowiedz
@BySpeedy Doznaje szoku w 2000 roku, za to spalmy
Pora na elaborat eksperymentalny
W sposób niekonwencjonalny głoszę treści,
słuchaj proszę
Trafiam Cię w punkt centralny,
wiedz, że niepewności spłoszę
Nastroszę się, gniew boski jest nieobliczalny
Unoszę Cię, z góry widok kapitalny
I idealny obraz, jak krajobraz tropikalny
Monstrualny krach! Rah nieprzewidywalny
  • Odpowiedz
Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.

CO #!$%@??

W #holandia kupuję jednego za 0.35€.


@BySpeedy: Polacy nie pokochali donutów więc kupują ich mało, więc są drogie. Czy to aż tak trudno ogarnąć? Podstawy ekonomii.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Ale #!$%@?. Oczywiście, że ceny będą się różniły. Ale porównaj sobie ceny usług, transportu, jedzenia na mieście z krajami na zachód i okaże się, że jednak Polska nie jest taka droga. Porównaj sobie ceny żywności z takimi krajami jak Macedonia, Węgry, Rumunia i się okaże, że niewiele się różnią, w przeciwieństwie do zarobków. Oczywiście, że Polska to nie jest kraj mlekiem i miodem płynącym, ale przestańcie do cholery narzekać i
  • Odpowiedz
  • 0
@BySpeedy chcialabym kupic sobie w Holandii 14 l benzyny za swoja godzinowke ( ͡° ʖ̯ ͡°) a mydlalam, ze w miare dobrze zarabiam. cale zycie w bledzie ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@uprzejmystefan to że byłeś nie oznacza że zyles, na pierwszy rzut oka jak się przyjedzie to nie widać roznic. W Polsce niczego nie brakuje. Dopiero jak zaczniesz tam żyć dłużej, mieć stała dobrą pracę, własną nieruchomośc, korzystać w pełni z rynku. To dopiero doceniansz i rozumiesz o co chodzi.
  • Odpowiedz