Wpis z mikrobloga

  • 633
Właśnie doznalem szoku. To jest jakieś #!$%@? złodziejstwo.
Chciałem kupić sobie donuty, bo już głód doskwiera. Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.
CO #!$%@??
W #holandia kupuję jednego za 0.35€.
#!$%@? zdzierstwo.
Kupiłem 3 donuty, butelkę wody i bułkę serowa i zapłaciłem 17zł.
#!$%@?. Za średnią stawkę godzinową kupilem w Polsce 3 donuty, bułkę i wodę.
W Holandii za stawkę godzinową kupuję 14litrow benzyny.


#emigracja #polska
  • 91
  • Odpowiedz
W Holandii za stawkę godzinową kupuję 14litrow benzyny.


@BySpeedy: no z tym to popłynąłeś trochę, bo średnie wynagrodzenie w Holandii to niecałe €2200 miesięcznie - daleko do 14 litrów benzyny za godzinę pracy. A ta kosztuje ponad €1,7 obecnie.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: no to nie rób kurtyzany z logiki i nie porównuj swojej stawki godzinowej, która jest ponad 2x wyższa od najniższej holenderskiej i powyżej średniej do "średniej stawki godzinowej", którą nie wiem skąd wziąłeś, że jest 17zł, bo w Polsce jest nią obecnie złotych około 22.
  • Odpowiedz
  • 0
@BySpeedy jak kilkanaście lat temu wyjechałem do #holandia to często z Polski zabierałem zapasy na kilka miesięcy. Teraz już mi się to nie opłaca. Nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy powrotu do kraju i nic mnie do tego nie przekona.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Bo to kraj szczurów. Niedawno jeden usilnie próbował mnie zmieszać z błotem i udowodnić, że życie za więcej niż 2500 zł to rozrzutność a każdy, kto nie potrafi za tyle żyć to nieudacznik. Ludzie lubią mieszkać w gównie i gówno jeść. Tacy amatorzy gównianego życia.
  • Odpowiedz
@BySpeedy zawsze mnie to #!$%@?. Ja wróciłem do Polski bo musiałem i teraz tak. Za studio 37m płaciłem 650e...
Powiedzmy że zarabialbym ta średnia z magazynu (tak jak zaczynałem moją przygodę) to dawało mi na początku 1700e miesięcznie.
W Polsce wynajmuje (ja jestem właścicielem) mieszkanie 37 metrów za 1800 zł. Czyli za minimalną krajowa plus parę złotych.
Rzuca ci tekstem że usługi drogie.
Za telewizje na rok płaciłem 100e. Benzyna 1.5/1.6e.
Turas
  • Odpowiedz
@BySpeedy Wiem, że w Polsce nie jest kolorowo, prawda. I nie dziwię się szokowi, który przeżyłeś. Mój kuzyn, który 20 lat w Australii siedzi zawsze chciał wrócić. Do tych wakacji. Stwierdził, że tu się żyje dziwnie. Niby każdy mało zarabia, a coś ma( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz