Wpis z mikrobloga

  • 633
Właśnie doznalem szoku. To jest jakieś #!$%@? złodziejstwo.
Chciałem kupić sobie donuty, bo już głód doskwiera. Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.
CO #!$%@??
W #holandia kupuję jednego za 0.35€.
#!$%@? zdzierstwo.
Kupiłem 3 donuty, butelkę wody i bułkę serowa i zapłaciłem 17zł.
#!$%@?. Za średnią stawkę godzinową kupilem w Polsce 3 donuty, bułkę i wodę.
W Holandii za stawkę godzinową kupuję 14litrow benzyny.


#emigracja #polska
  • 91
  • Odpowiedz
@mat1984: Tylko, że za granicą 100 euro to 1/12 minimalnej pensji. w Polsce 420 zł to jest ok. 1/3 minimalnej :)) Ceny wzrosły, jest bardzo drogo, a tańsze produkty są podróbami (przepraszam, czy to śmietana? Skład: śmietanka, mleko, mąka? A to nawet nie jest skład tylko tej taniej śmietany z marketu, ale też produktu o ugruntowanej pozycji rynkowej).
  • Odpowiedz
Zarabiałem tam spoko, żona też ale w Polsce zarabiamy podobnie wykonując ciekawszą pracę..

Nie mówię że Holandia jest zła, da się żyć mimo tego że ciężko się przebić albo dostać kontrakt na stałe..


@rdkk: To raczej nie zarabialiscie spoko, jak takie macie wspomnienia.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: ale w Polsce to tak z wiekszasci rzeczy. kup dobre AGD, rzeczy dla dzieci, samochody. Polska to bogaty kraj bo wszystko takie drogie (porownujac do zachodnich krajow), a ludzi jakos na to stac.
  • Odpowiedz
@BySpeedy im nie wytłumaczysz takich rzeczy, bo to mentalność jest taka, że problemem nie jest że coś jest drogie tylko że mogłeś kombinować i pójść dalej do biedronki albo kupić sobie zwykłego paczka mimo że miałeś ochotę na #!$%@? donuta. Tutaj trzeba kombinowac i myśleć przy zakupie głupich donutów nawet xD
  • Odpowiedz
za granicą też pewnie da się znaleźć sklep w którym się przepłaci, jak klient celowo chce zapłacić za pączka 3,5 zamiast 1,3 za bułkę z serem to nie ma powodu żeby sklep nie ciął takiego kogoś do oporu.
  • Odpowiedz
@BySpeedy nie pisalem o 100 pln a 100 euro. Jesli chcesz w ten sam sposob liczyc to wynajmuj sobie tam gdzie mieszkasz mieszkanie za 1200zl albo kup za 200000zl w nowym budownictwie ;)
  • Odpowiedz
  • 6
@mat1984 zawsze liczę 1pln=1€, bo zarabiam w Euro i wydaje w Euro. Policz ile możesz kupić za średnio 2500zl w Polsce, a ile za 2500€ w Holandii.
Liczyć 1:4 to możesz jak jedziesz na sezonowke i wracasz po 3 miesiącach z 15000zl
  • Odpowiedz