Wpis z mikrobloga

  • 633
Właśnie doznalem szoku. To jest jakieś #!$%@? złodziejstwo.
Chciałem kupić sobie donuty, bo już głód doskwiera. Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.
CO #!$%@??
W #holandia kupuję jednego za 0.35€.
#!$%@? zdzierstwo.
Kupiłem 3 donuty, butelkę wody i bułkę serowa i zapłaciłem 17zł.
#!$%@?. Za średnią stawkę godzinową kupilem w Polsce 3 donuty, bułkę i wodę.
W Holandii za stawkę godzinową kupuję 14litrow benzyny.


#emigracja #polska
  • 91
  • Odpowiedz
@BySpeedy: co do donutów to ostatnio Dunkin Donuts wyniosło się (drugi raz) z polski. Byłem tam raz, stwierdziłem, że chcę spróbować - 7zł za pączka z polewa cytrynową. Był bardzo dobry, ale nie za tę cenę (,)
  • Odpowiedz
Tyle że w Holandii za mieszkanie płacisz 4x tyle co w PL, paliwo jest bardzo drogie, jeżeli chcesz mieć normalny samochód a nie Seicento to płacisz krocie za podatek.. Do tego jedzenie smakuje jak papier z solą a wybór jest minimalny.. Wolę iść do piekarni i zjeść pysznego PĄCZKA niż jakieś chemiczne gówno z Aldika :) tak mieszkałem w Holandii 8 lat, wróciłem do PL 3 lata temu i żyje się pięknie
  • Odpowiedz
  • 23
@rdkk Nie wiem, co robiłeś przez te 8 lat, ale ja nie narzekam. Jeżdżę 3 litrowym BMW z podatkiem 230€ na kwartał, dodatkowo drugie auto to Ibiza rozowego z podatkiem 100€ na kwartał(+100€ miesięcznie ubezpieczenia za auta). Za wynajem mieszkania płacimy 1200€. Kupujemy produkty w polskich sklepach, mimo, że jest drożej. Jeśli kupujesz najtańsze jedzenie, to będzie smakowało jak papier z solą. Siedzę już tutaj prawie 5 lat i na prawdę nie
  • Odpowiedz
@BySpeedy: No właśnie - 2x samochody sam podatek 1320€ na rok czyli ponad 1100l benzyny w Polsce :) i jeździsz zapchanymi autostradami za pandą 1.1 która wyprzedza tira 95km/h.. mieszkanie ponad 60000 zł na rok najmu :) Produkty w polskich sklepach są drogie (i słabej jakości) i moim zdaniem ma sensu się tam stołować ale co kto woli. Zarabiałem tam spoko, żona też ale w Polsce zarabiamy podobnie wykonując ciekawszą pracę..
  • Odpowiedz
Patrzę na półce w sklepie, a tam 3.50zł za sztukę.


@BySpeedy: w biedronce są po 99gr - 1,49zł (zależnie od smaku) i zapewne te same bo wszędzie w Polsce są te same xD
  • Odpowiedz
  • 4
@Dolan
@szasznik akurat to był Piotr i Paweł. Niestety nawet to 1.49zl to trochę dużo, nie sądzisz?
W zasadzie za 100€ (pełny wózek, proszek, płyny do płukania i jedzenie na tydzień) jesteśmy we dwójkę spokojnie wyżyć przez tydzień.
  • Odpowiedz
  • 15
@BySpeedy piotr i pawel xD tez bylem na emigracji 5 lat wiec nie przesadzaj - za 100 euro tez masz w Polsce pelen koszyk i spokojnie wyzyjesz z cala rodzina.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Litości, kup sobie drożdżówkę albo pączka które są w dużo normalniejszej cenie - donuty nie są w Polsce tak popularne i przez to są droższe. Też byłem ponad rok w Holandii i tam jest na odwrót donat tani, ale spróbuj naszego pączka dostać w normalnej cenie.
  • Odpowiedz
3 donuty, butelkę wody i bułkę serowa i zapłaciłem 17zł


@BySpeedy: No to ostro przepłaciłeś, bo w normalnych sklepach wyszłoby może ponad 6pln, a nie 17
  • Odpowiedz