Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na randce z 22 letnią dziewczyną. Inteligentna, prześliczna, z dobrego domu.
Rozmowa szła nam świetnie, dopóki nie poruszyliśmy tematu religii. Okazało się, że jest wierząca, spoko, nie mam z tym większego problemu.
Powiedziałem jej, że sam jestem ateistą, a ona się pyta, ale jak to? Dlaczego?
Odparłem, że to kwestia logiki, i nie do końca potrafię pogodzić wielu kwestii wiary z zasadmi, które każdy stosuje codziennie przy wykonywaniu każdej czynności. Poprosiła o wytknięcie jakiegoś braku logiki w jej religii (wszystko podczas sympatycznej rozmowy, bez żadnego opluwania się). Zrobiłem to (kilka podstaw, nad którymi wydawało mi się, że myślą nawet dzieci) i nastała cisza, bo nie wiedziała absolutnie co ma odpowiedzieć. Nigdy nie doszła do takich wniosków, bo wszystko brała za pewnik.
W końcu wypaliła, ale może nie warto się nad tym zastanawiać, skoro mowimy o Bogu, który jest taki dobry? Po co to w ogóle podważać i zadawać takie pytania? O #!$%@?.
Wiara w boga to na prawdę pewien rodzaj choroby psychicznej, w której dobrowolnie chory wyłącza myślenie.
#bekazkatoli #religia #wiara #gimbokatolicyzm
  • 69
@tyrtylka: Miałem identyczną sytuacje ale z dziewczyną, którą znałem z licbazy ale zawsze bałem się zagadać. Aż w końcu na studiach coś mi podpowiedziało by się przełamać. No i napisałem...Od tego czasu minęło jakieś 3 miesiące i mieliśmy ze sobą zajebiste relacje. Tak jakoś wyszło, że nigdy nie rozmawialiśmy o religii ale tego dnia to nastąpiło. Rozmawialiśmy konkretnie o chrzczeniu dzieci i ona jak to na katoliczkę przystało OBOWIĄZKOWO podczas gdy
@tyrtylka: z kosmitami to troche inaczej bo logika jednak podpowiada ze wszechswiat jest troche za duzy jak na jedna zamieszkala planete. Natomiast kazda wiara religijna moim zdaniem jest na rowni pozbawiona logiki i slowa teologow tego nie zmienia a Galileusz sie pewnie w grobie przewraca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Twoja kolezanka natomiast, widac ze ma choc troche otwarty umysl skoro sie nie urazila i nadal chce z
@tyrtylka:
Bóg jest Trójjedyny; trzy osoby tak mocno ze sobą zjednoczone, że stanowią Jedno. Bóg przysłał Jezusa na Ziemię, żeby nauczał o Bogu i miłości i w końcu żeby pokonał śmierć. Czy to nie logiczne, żeby pokonać śmierć to trzeba się z nią spotkać? Chrześcijaństwo to nie jest religia śmierci, ale religia życia i zmartwychwstania.

Jeżeli chcesz patrzeć na chrześcijaństwo wyłącznie poprzez pryzmat logiki to nigdy go nie zrozumiesz, ponieważ jest
@Marek1991: Nie da się udowodnić religii, religia to pewna filozofia z wyznawaniem sił wyższych.
Tego drugiego nie da się udowodnić jak wielu rzeczy, ale jeżeli religia posiada elementy ludzkie (kościół, zmodyfikowane księgi i pisma, prawa kościelne czy innej wspólnoty) to jako człowiek możesz być i 1000 razy mądrzejszy niż jakiś matoł 200 lat temu co to wymyślił. Osobiście myślę, że jeżeli jakikolwiek bóg kiedyś stworzył człowieka to pogardą i obrazą jego