Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest strasznie chore? Demonizacja śmierci i strach przed opuszczeniem.
UMRZEMY WSZYSCY i to jest jedyna pewna rzecz na tym świecie. Jedni szybciej, drudzy później, no po prostu tak będzie i już.
Dzisiejsza medycyna nie jest na tyle zaawansowana, żeby wyleczyć najcięższe przypadki ale na tyle do przodu, żeby podtrzymywać przy życiu. I tym sposobem mamy 90 letnie babcie srające pod siebie, z wielkim wysiłkiem łapiące każdy oddech i z budyniem zamiast mózgu, bez kontaktu. I takie osoby przytrzymuje się przy życiu, męczy! I po co? Bo żyć trzeba, nie wolno umrzeć.
Mam nadzieję, że zginę tragicznie zanim ktoś zrobi ze mnie warzywo.
#smierc #zycie #gorzkiezale #zalesie i trochę #bekazkatoli, bo to oni sobie wymyślili, że cierpienie uszlachetnia.
  • 65
@mokry_sen_polonisty Mój dziadek ostatnie 2 lata swojego życia był niemalże takim "warzywem", co prawda życia sztucznie podtrzymywać nie trzeba było, ale wymagał stałej opieki. Uwierz mi że rodzina w takich sytuacjach ma w głowie niesamowity mętlik, natłok różnych myśli, odczuwa bezsilność prowadząca do frustracji. Podjęcie jakiejś decyzji w takiej sytuacji jest bardzo trudne. Myślę że każdy kto miał w rodzinie taki przypadek wie o czym mówię, a już na pewno tylko ktoś
UMRZEMY WSZYSCY i to jest jedyna pewna rzecz na tym świecie.


@mokry_sen_polonisty: Nie byłbym tego taki pewien. "lekarstwo" na nieśmiertelność to tylko kwestia czasu. Może nie teraz i nie za 20 lat, ale za 100? Przenoszenie swojej świadomości do komputera i następnie sterowanie androidem, który miałby wszystkie części ciała ludzkie tylko mózg byłby komputerem z naszą świadomością? Albo nawet hodowanie mózgów z naszego DNA, a następnie transfer świadomości do nowego ciała.
@mokry_sen_polonisty: nie wiem czy żartujesz czy poważnie, ale odpiszę poważnie:
Samowiążące się sznurówki - nie są obecnie w ogóle potrzebne, nie ma na nie popytu i za pewne nie będzie. Taki gadżet jest po prostu nie potrzebny. Dokładnie z tego samego powodu od kilkuset lat używamy guzików, a nie jakichś super laserowych automatycznych zamykaczy. Po co skoro nie są nam potrzebne?
Latająca deskorolka - prototypy są i nawet chyba gdzieś można
@mokry_sen_polonisty: Mam tak samo. Wynika to z wielu czynników. Jednym z nich jest to, że bardziej akceptowalne społecznie jest zrobienie czegokolwiek osobie żyjącej niż zabójstwo (a z tym wielu ludzi utożsamia podjęcie decyzji o eutanazji np.).