Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest strasznie chore? Demonizacja śmierci i strach przed opuszczeniem.
UMRZEMY WSZYSCY i to jest jedyna pewna rzecz na tym świecie. Jedni szybciej, drudzy później, no po prostu tak będzie i już.
Dzisiejsza medycyna nie jest na tyle zaawansowana, żeby wyleczyć najcięższe przypadki ale na tyle do przodu, żeby podtrzymywać przy życiu. I tym sposobem mamy 90 letnie babcie srające pod siebie, z wielkim wysiłkiem łapiące każdy oddech i z budyniem zamiast mózgu, bez kontaktu. I takie osoby przytrzymuje się przy życiu, męczy! I po co? Bo żyć trzeba, nie wolno umrzeć.
Mam nadzieję, że zginę tragicznie zanim ktoś zrobi ze mnie warzywo.
#smierc #zycie #gorzkiezale #zalesie i trochę #bekazkatoli, bo to oni sobie wymyślili, że cierpienie uszlachetnia.
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mokry_sen_polonisty: z tym utrzymywaniem przy życiu to też nie jest tak do końca. Tzn, nie ma możliwości podania komuś trucizny, ale! Terapia uporczywa jest zakazana, w pewnym momencie, gdy wyczerpane zostały możliwości poprawy stanu pacjenta od pewnych czynności medycznych się odstępuje (reanimacja czy podawanie antybiotyków). Podaje się kroplówki, nawadnia, odżywia, bo nikt nie powinien umierać z głodu, czy daje się leki przeciwbólow, bo cierpienie należy łagodzić, ale nie nazwałabym takiego
  • Odpowiedz
@r__k: niestety mam tego świadomość, że są te naklejki „hehe szpital bez bólu :))) „ a to guzik znaczy. Niestety jest to myślenie głównie starszych lekarzy, że ma boleć, młodych się już uczy tak, że ma nie boleć, bo to wpływa pozytywnie na gojenie ran i szybsze wyjście ze szpitala pacjenta. Poza tym do niektórych leków potrzeba stałego nadzoru (oit/oiom) czy specjalnych pomp, niestety nie ma tego wszędzie.
  • Odpowiedz
@ulwa_salatowa: akurat ja mówiłam głównie o ludziach, którzy już są np w ostatnim stadium raka czy mają inną chorobę śmiertelną - nimi już kompletnie nikt się nie interesuje
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty jeszcze się tym nie interesowałem ale fajnie jakby dało się podpisać dokument który mówi że jeżeli np 3 niezależnych lekarzy stwierdzi właśnie takie mocne upośledzenie to eutanazja niezależnie od głosu rodziny
  • Odpowiedz
@r__k: a co do tego to nie wiem skąd takie informacje. Z moich doświadczeń wynika coś innego. Uśmierzanie bólu nowotworowego to cała potężna gałąź medycyny, którą się realizuje również w Polsce. Nie wiem, gdzie spotykałaś tyle ludzi z chorobami w terminalnym stadium, ale jeżeli faktycznie nikt się nimi nie zajmował (leczenie przeciwbólowe, karmienie, leczenie np odleżyn) to jest to naganne i powinno być zgłoszone.
  • Odpowiedz