Wpis z mikrobloga

Parę treningów temu przestawiłem się z high bara, na low bar. Dlaczego?
-O wiele lepsza dla mnie pozycja, stabilność
-Wincyj można brać na kija

Wcześniej HB 117,5kg 5x5, nie potrafiłem przebić, a LW poszło łatwo? Co mnie bardzo zdziwiło. Jako, że nie jesteśmy tutaj by stukać się grzybkami. Proszę o konstruktywną krytykę co poprawić, i jak można dane defekty zwalczyć. W następnym tygodniu, albo za dwa wchodzę na plan theBridge polecony przez @masz_ty_rozum_i_godnosc

Siad z 3 serii
Siad z 4 serii inna perspektywa. Nie złapało focusu, nie strzymie

Co sam zauważyłem:
-W dolnej fazie, kolana zaczynają mi schodzić do środka, i staram się to kontrować
-Ruch sztangi nie jest do końca prosty. Przy wyjściu w górę lekko idzie do przodu i powraca na właściwy tor
-Przy HB nie mam problemów z atg, ale czy w LW nie schodzę zbyt płytko?
-Przy zejściu widzę, że zewnętrzna część pięty lekko odrywa się od podłoża? (Brak mobilki?)
-Czy łokcie nie idą zbyt wysoko?

Wołam tutaj dzików tego tagu, was kojarzę że ogarniacie tematy
@IntruderXXL
@Kasahara
@beefislife
@ChoNoTu <-On zawsze będzie legendą XD
@bdm_bq

#mikrokoksy #silownia #trening
  • 20
@Gr1mek:

-Przy zejściu widzę, że zewnętrzna część pięty lekko odrywa się od podłoża? (Brak mobilki?)


Tak,chociaż tutaj problem nie jest jakiś bardzo duży.
Nie zmienia to faktu,że bezpośrednia praca nad mobilnością poprawi pozycje stopy i pozytywnie wpłynie na siłę i łatwość wstawania.
Możesz poeksperymentować z kierowaniem palców nieco bardziej na zewnątrz.

Kolejna sprawa, właśnie mocno zaczynasz ruch z kolan jak na siady low barowe.
@Gr1mek wypychają trochę bardziej biodro w tył w miarę schodzenia w dół, osiągniesz lepsza głębokość.
Nie bój się bardziej pochylić do przodu, bo mechanika dalej jest jak w high bar.
Dość wąsko stoisz, moim zdaniem mógłbyś próbować rozstawić stopy szerzej.
Blokuj kolana po każdym powtórzeniu i prostuj w pełni biodra.
Ogólnie to dobrze wygląda, tylko bardziej jak high bar a nie łów bar
@Gr1mek oprócz tego prawe biodro jest niżej niż lewe. Tutaj może być mnóstwo powodów począwszy od złego ułożenia sztangi, skoliozy, rotacji miednicy bądź kregoslupa. Widać też że prawe kolano bardziej ucieka do środka, chociaż nie jest to jakiś duży ruch. Być może za bardzo rozpychasz kolana na zewnątrz na początku. Jak schodzisz w dół to staraj się aby kolano pozycja kolana odzwierciedlała ułożenie stopy. Rzepka powinna rzutować na 2-3 palec stopy. Dopiero
@GRAABI: To nie jest problem mobilności a złego wzorca ruchowego.

@masz_ty_rozum_i_godnosc: @Gr1mek: To nie wygląda dobrze, a słabo, wszystko do poprawy, to znaczy cały wzorzec jest zły, więc zły tor ruchu sztangi, i odrywanie pięt wynika właśnie z tego powodu, bo kuleje hip hinge, i rekompensujesz to kolanami.

Standardowo na początek Wall squats dla nauki właściwego wzorca, poniżej filmik, ale rób BEZ SZTANGI, ręce na boki po prostu. Obowiązkowo
@IntruderXXL: Między treningami, też nie będzie problemów jeśli będę sobie pykał wall squaty w domu ? Skoro wzorzec ruchwoy jest #!$%@?, trzeba go poprawić. A chyba im częściej powtarza czynność, tym organizm lepiej go będzie adaptować
@IntruderXXL: Dzięki za te podpowiedzi! Kolejne ćwiczonko, które mogę robić w domu.Dobrze, że mam drążek rozporowy idealnie nada się na na przyłożenie do pleców i utrzymania go w 3 punktach. ( ͡ ͜ʖ ͡) To zabrzmi dziwnie, ale jestem mega ciekawy jak to będzie wyglądać mój siad po paru miechach stosowania tych ćwiczeń
@Gr1mek:

Wieje u Ciebie kolego dość mocno. Dodatkowo - IMO bliżej temu do hb niż lb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brak stabilizacji i brak stabilizacji w ruchu. Cały wzorzec jest do poprawy jak napisał @IntruderXXL
Ja tu widzę jeszcze nieaktywny pośladkowy, być może przez ten wzorzec i ogólnie słabe stabilizatory zewnętrzne biodra.

Spróbuj zadziałać z tymi wall squatami, a jak nie to - good morning->kb box squat->
@Gr1mek:
i jeszcze jedna sprawa, spróbuj obniżyć jeszcze trochę sztangę i pchnij piersiowy do przodu. Musiałbym zobaczyć jeszcze z innego ujęcia, ale wydaje mi się że kręgosłup idzie tam w za mocną sinusoidę. U większych gabarytowo chłopaków nie będzie to takim problemem, ale tutaj wydaje mi się, że trochę stabilizacji ucieka.
@bdm_bq: Dzięki za radę, teraz jak pisaliście wall squat będzie wykonywany. Właśnie go próbowałem i jest sporo pracy przede mną. Jednak lepiej tak, przynajmniej wiem nad czym pracować i mam cel do którego mogę iść.
@Gr1mek: @bdm_bq: Akurat Wall squat jest magicznym ćwiczeniem, KAŻDA osoba której pomagałem i robiła kompletnie zły siad, naprawdę po zaledwie kilku powtórzeniach wall squat już łapała o co chodzi, i nagle siad wyglądał kompletnie inaczej, o wiele lepiej.
@IntruderXXL nie zgodzę się z Tobą że cały wzorzec jest od razu do zmiany. Główny błąd jest taki że jak na lowbara zbyt pionowo schodzi w dol, a da się skorygować to w ten sposób żeby po prostu pochylał się mocniej i tak
@bdm_bq
Napisał obniżył trochę sztangę na plecach. Nie uważam że tak drastyczne rzeczy jak "zmiana całego wzrorca" są konieczne. Tym bardziej ze robi dobra robotę z tempem siadu i
@masz_ty_rozum_i_godnosc:
Skoro tak jak robi wygląda jak wygląda to ja bym zmienił i szukał bardziej optymalnego. Czy całego to nie wiem, okaże się, ale takie wnioski wyciągnąłem po obejrzeniu dwóch filmików z dwóch serii, dlatego to nie musi byc zgodne z rzeczywistością. Jeżeli spróbuje coś pozmieniać, wrzuci tu kolejne filmy to zobaczymy.
Nie musimy się zgadzać. Nie widać tu pewności ruchu, od dołu tańczy przy każdym powtórzeniu. Ciekaw jestem jak ten
@bdm_bq moje podejście jest takie że nie lubię wszystkiego negować i warto dać też pozytywny feedback ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo nie ważne czy ktoś jest lepszy technicznie czy nie, jeżeli chce poprawić swoje wyniki to napewno się stara jak może aby to wyglądało jak najlepiej, więc milo jest to docenić.
@masz_ty_rozum_i_godnosc:
Ja tu nie chciałem nikogo przytłaczać czy negować. Po prostu starałem się obiektywnie napisać co myślę i pomóc.

Jako, że nie jesteśmy tutaj by stukać się grzybkami. Proszę o konstruktywną krytykę co poprawić, i jak można dane defekty zwalczyć.


Kolega chyba wiedział na co się pisze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chętnie spropsuję jak zobaczę poprawę przy kolejnych, tu nie mam nawet punktu odniesienia.