Wpis z mikrobloga

@Roger_Casement: Nie. Mam prostsze rozwianie. Prywatyzacja służby zdrowia. Wtedy Ci którzy nie dbają o własne zdrowie poprzez niedopowiedni tryb życia płacą wyższe składki na ubezpieczenie. A o ich wysokości decyduje już ubezpieczyciel i pośrednio jego konkurencja.
@Mesiya391: To jest rozsądne wyjście, ale co w sytuacji obecnej? Związki kazirodcze be, za to alkoholicy, narkomani, otyli ludzie opłacani z podatków społeczeństwa już ok? Tak samo przestępcy opłacani z pieniędzy m.in. rodzin ofiar to dobre rozwiązanie w "liberalnej demokracji".

Wydaje mi się, że koniecznie chcesz pokazać się jako tolerancyjna osoba, która gardzi wszelką nietolerancją. Tymczasem nie widzisz, że sam jesteś nietolerancyjny wobec innej grupy społecznej...
Jakie dzbany XD A nietolerowanie rasizmu też jest nietolerancyjne?


@Mesiya391:
A właściwie to dlaczego rasizm na szczeblu prywatnym miałby być zabroniony? Rozumiem, że państwo powinno traktować wszystkich równo wobec prawa, ale dlaczego prywatne przedsiębiorstwa też?
@Flypho: Zależy co masz dokładnie na myśli. Jeśli chodzi o kwestie zatrudniania pracowników to pracodawca powinien mieć prawo odrzucania kandydatów z jakiegokolwiek powodu i państwo nie powinno się w to mieszać. Mi natomiast byłoby osobiście głupio kierowac się uprzedzeniami do kogoś ze względu na kolor skóry i zapewne właściciel takiej firmy wiele by stracił dzieląc się publicznie swoimi poglądami.
a jakie są postulaty środowisk LGBT? Równe prawa. Skoro się z tymi postulatami nie zgadzasz, więc raczej nie chcesz równych praw.


@wielki-elektronik: Skończ już z tymi bzdurami o równych prawach. Pisałem o tym wyżej. Ja chcę mieć równe prawa z mundurówką i mieć emeryturę za 10 lat. Jak jesteś przeciwko to jest nietolerancyjny.
@Mesiya391: Wobec ludzi, którzy nie chcą się ukrywać i zawrzeć małżeństwo, mimo pokrewieństwa czy powinnowactwa. Otwarcie mówisz, że takie związki nie powinny być zalegalizowane, bo

jest to uzasadnione, bo wiadomo jakie są tego skutki.


Tak samo można powiedzieć o legalizacji narkotyków miękkich, alkoholu czy związków homoseksualnych (bo czy Ci się podoba, czy nie, to związki heteroseksualne rozwijały naszą cywilizację, to one przyczyniały się do powstawania nowego życia, rodzenia dzieci).

Zauważ, że
@Roger_Casement: Nie. Pokazałem jaki byłyby idealny wg mnie ustrój gdzie nie mielibyśmy tego typu problemów. Jakie konsekwencje względem reszty społeczeństwa wywołałoby zalegalizowanie związków partnerskich? Nie wiem jak Ty, ale ja wolałbym nie płacić podatków przeznaczanych na dzieci z związków kazirodczych.
Mi natomiast byłoby osobiście głupio kierowac się uprzedzeniami do kogoś ze względu na kolor skóry i zapewne właściciel takiej firmy wiele by stracił dzieląc się publicznie swoimi poglądami.


@Mesiya391:
I to powinna być jedyna kara którą w związku z tym ktoś ponosi. Przez rasizm rozumiem uprzedzenia względem kogoś o określonym kolorze skóry i wartościowanie go w jakichś kwestiach niżej niż osoby o lubianym kolorze.
@Mesiya391: Nie wiem, jak Ty, ale ja wolałbym nie płacić podatków przeznaczanych na alkoholików, narkomanów i przestępców.

Ponadto, związki kazirodcze od razu kojarzą się Tobie z dziećmi? Myślisz, że ze związku brat-brat urodzi się dziecko? Jakie masz kolejne argumenty przeciwko związkom kazirodczym? Tak Tobie przeszkadza, że dwóch braci chciałoby zawrzeć związek małżeński? Przyznaj się po prostu do swojej nietolerancji a nie używasz wykrętnych argumentów, które z łatwością można obalić...