Wpis z mikrobloga

@Mesiya391: Nietolerowanie związków kazirodczych i poligamicznych też jest nietolerancyjne? Jak można być przeciwko dążeniom muzułmanom do zaakceptowania w świecie zachodnim związków poligamicznych? Czemu polska lewica nie podejmuje tych tematów? Czy to jest oznaka nietolerancji z ich strony?

Czy nie powinnyśmy tych trzech spraw załatwić jednocześnie? Czemu związki kazirodcze są w Polsce nieakceptowane? Czemu według lewicy powinienem ograniczyć się do jednego mężczyzny/jednej kobiety?
@Roger_Casement: Strategia zmieniania tematu? Ja akurat nie mam nic do związków poligamicznych, ale nie jestem rzecznikiem lewicy. Nie walczę o takie prawa, bo nie leży to w moim interesie i nie widać żeby jakieś grupy poruszały ten temat. Zajmijmy się problemami jakie są naprawdę. Zakaz związków kazirodczych moze jest i pewnym ograniczeniem wolności, ale jest to uzasadnione, bo wiadomo jakie są tego skutki.
@Mesiya391: Czyli przyznajesz się do otwartej dyskryminacji ludzi? Co Ciebie obchodzi, co ludzie robią w domu? Czemu jesteś taki nietolerancyjny i ograniczasz innym ludziom prawo do szczęścia? Jesteś na takim samym poziomie co homofoby, by uważać, że homoseksualiści naprawdę mają problemy, a ci, którzy chcą zawrzeć poligamiczne czy kazirodcze małżeństwo już nie...

Jeżeli nie jesteś za dyskryminacją, to powinieneś w tych trzech przypadkach uważać podobnie, na razie wychodzi na to, że
@Roger_Casement: Uważam, że dopóki mamy obecny model państwa gdzie funkcjonuje publiczna opieka zdrowotna i system emerytur państwowych nie jest możliwa legalizacja związków kazirodczych. Konsekwencje tych działań przenoszone są na resztę społeczeństwa, które musi płacić za ich nierozsądne działania. Jeżeli pewnego dnia nastąpiłaby prywatyzacja tych systemów to nie mam nic przeciwko jakimkolwiek konfiguracja związków. Oczywiście za pełną zgoda wszystkich stron żeby mi ktoś nie wytknął poparcia dla pedofili.
@Mesiya391: Słąby argument, można szybko go odbić stwierdzeniem, że tak samo można powiedzieć o homoseksualistach i fakcie, że system emerytalny opiera się na rodzinach heteroseksualnych (chyba nie jesteś jednym z tych ludzi, co uważają, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w przypadku heteroseksualnych, np. polska lewica tak twierdzi).

Tak samo powinieneś być za zdelegalizowaniem alkoholu czy cukru/tłuszczów, bo alkoholizm, nadwaga czy cukrzyca są przenoszone na resztę społeczeństwa, które