Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@majsterV2: Rzuciłem teraz oko na artykuły o badaniach nad powstawaniem neuronów w mózgu. Głównie wnioski się tam kwituje "Potrzebujemy więcej badań." ale to co piszesz jest całkiem prawdopodobne.

Z wiekiem człowiek przyswaja sobie coraz mniej wiedzy i może być to wynik spadku powstawania nowych białek w mózgu.

Z drugiej strony to, że ludzki mózg z czasem coraz wolniej wymienia białka nie musi kolidować z zdigitalizowanym mózgiem, którego jedynym ograniczeniem była by
@majsterV2: Pytaniem pozostaje gdzie kończy się rzeczywistość a pozostaje symulacja.
Pamiętasz tę kwestię Morfeusza z "Matrix". "Matrix to to co nas otacza".

Wszystkie bodźce które otrzymujemy możemy odbierać tak samo. Jedne mogą być wywołane sztucznie inne wywołane biologicznie bo nasze mózgi w końcu siedzą w mięsnych "słoikach" naszych czaszek.
Jednak jedne i drugie są w ogólnym odczuciu rzeczywiste.

Co prawda jeszcze nie zdigitalizowano żadnego mózgu ale możemy się domyślać (dedukować), że
@majsterV2: Mnie pasjonować :)
Podobne badania były prowadzone kilka lat wcześniej w Japonii na kotach.
Nagranie pokazuje to co kot widzi i to co zostało odczytane z jego mózgu.

Tu też pojawia się bardzo ciekawa kwestia. Chodzi o interpretację pokazanej twarzy człowieka. Mózg kota interpretuje ją z cechami przypominającymi koci pysk.
To by mogło oznaczać że dla kotów jesteśmy trochę "przerośniętymi kotami" (ʘʘ)
FlaszGordon - @majsterV2: Mnie pasjonować :)
Podobne badania były prowadzone kilka l...
@majsterV2: Zależy co rozumiesz przez Boga. Dla jednych będzie to siła stwórcza, posiadająca lub nie posiadająca świadomości. Inni będą go utożsamiać z postacią ludzką. Np: bogowie panteonu greckiego. Są też przypadki gdzie rozwinięta technologia była utorsamiana z bustwem Np: kult Cargo, czy Biblijne widzenia Henoha.

No i jeszcze może być miks wszystkiego powyżej. I jest to związane raczej z tym że jesteśmy zwierzętami działającymi na podstawie percepcji a abstrakcyjne elementy nie
@FlaszGordon:

- Spójrz na ten świat... - starowinka skinęła głową za panoramiczne okno. Drapacze chmur szybujące ponad niebiosa, pojazdy majestatycznie unoszące się w powietrzu - Gdy się urodziłam było nas 9 miliardów. Nie łatwo było wyhamować ten wzrost. Kolejna wojna światowa tylko go rozpędziła. Dopiero powszechne prawo do eutanazji i kolonizacja międzyplanetarna zredukowała ludzkość do akceptowalnej ilości.

- Tak pamiętam, przy obecnej technice nie grozi mi demencja starcza

- Na początku
swiadomosc nie istnieje


@tomekasa: udowodnij

Boże, ale to jest #!$%@? napisane xD Babcia sobie "normalnie" rozmawia z wnuczką i w każdym zdaniu muszą sobie nawzajem przekazać garść suchych informacji na temat świata,

@strfkr: Spojrzałem przez oko. Zza szyby dobiega mnie przytłumiony odgłos samochodów sunących po asfalcie szosy. Przed sobą jednak widzę łąkę prawie po horyzont, który ginie zasłonięty drzewiastymi haszczami.
Przed wojną były tu dwa stawy. Gdy się urodziłem melioracja