Wpis z mikrobloga

  • 2480
Mircy, jestem z #rozowypasek na rodzinnym spotkaniu. O 10:00 jest msza, ja jako #ateista nie chodzę do kościoła, i nie mam zamiaru robić wyjątku. Czuję że będzie imba bo niektórzy są wręcz fanatyczni jeśli chodzi o ten klub rybacki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejna sprawa, różowa też nie chodzi I nie chce iść. Więc jeśli to powie to będzie armagedon. Żyjemy w kraju w którym dorosłe osoby odczuwają dyskomfort psychiczny i obawy wobec swojej rodziny, Która wierzy w Pana na chmurce I na siłę wciska to innym osobom( ͡° ʖ̯ ͡°)

Każdego plusujacego zawolam co się odwali I jak przebiegnie te starcie. Trzymajcie kciuki żeby różowa nie wymiekla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#katolicyzm #gimbokatolicyzm #wiara #ateizm #zwiazki #zwiazki I trochę #gimboateizm
  • 177
@Ataxia Tak ciężko przeboleć tę godzinę w miejscu za którym nie przepadasz?
Nikt nie karze ci chodzić tam co tydzień ale jak jesteś u ludzi co wierzą i idą to co, dla zasady będziesz stał przed kościołem albo sam zostaniesz w obcym domu?
@triada to po co przychodził na spotkanie? Specjalnie chce zrobić inbe? Jak jesteś w kraju muzułmańskim i jest ramadan, to na złość jesz i pijesz przed ich nosami? Bo ty masz inne przekonania?
@Ataxia nikt ci nie wciska wiary, poszedłbys, postalbys z różowym godzinę przed kościołem i tyle. Nikt nie dźga cię w tylek wlocznią i nie zagania cię siłą do kosciola.
Skoro jesteś dorosły to im powiedz, że nie wierzysz, że
@kiken: z wiekiem też wydawało mi się, że człowiek lepiej czyta ze zrozumieniem. gdzie wyczytałeś, że jestem wierzący? umiem po prostu odróżnić pieprzenie gimbazy od racjonalnych powodów niechodzenia do kościoła. Gdyby ktoś wymagał chodzenia co niedziele do kościoła to bym zrozumiał ból. Ale pójść raz na rok tylko ze względu na rodzine to nie widze w tym nic złego.
@triada ta katolicka tolerancja w moim przypadku jest na pewno większa niż twoja jakakolwiek. Trzeba było przeczytać cały post, domyślnie powinnaś mieć intencje poszanowania tradycji gospodarzy, chyba że gospodarz twierdzi że nie ma z tym problemu.
Twoje myślenie w pewnym stopniu przyzwala na gwałty kobiet przez muzułmanów u nas w Europie. Czemu?
Przyplynął muzułmanin na pontonie i trafił do Szwecji.
- Ty twierdzisz że nie mamy prawa wymagać od niego poszanowania naszych
@Ataxia: Ja w takich sytuacjach chodzę. Na pogrzeby i śluby też, ale nie udaje w kościele, że się modlę. Nie robię znaku krzyża, tylko siadam i wstaje ze wszystkimi, żeby nie przyciągać uwagi. Byłyby to puste gesty, obrażał bym ludzi dla których rzeczywiście coś znaczą. Jeśli chcesz mieć dobre relacje z ludźmi wierzącymi, to nie okazuj wyższości nad nimi.
@Ataxia: robisz z igły widły i szukasz atencji. Mój kumpel pochodzi z katolickiej rodziny, sam uwaza sie za katolika, ale na msze wozi rodziców, a sam stoi pod parkanem lub pod sklepem i czeka na nich. Nikt mu nie robi problemu,
Żyjemy w kraju w którym dorosłe osoby odczuwają dyskomfort psychiczny i obawy wobec swojej rodziny, Która wierzy w Pana na chmurce I na siłę wciska to innym osobom


@Ataxia: to nie kwestia kraju tylko waszych słabych przekonań (skoro źle się z nimi czujecie) oraz kijowych stosunków z rodziną (skoro nie potraficie wobec nich zachowywać się szczerze) ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ataxia: Starsi ludzie w Polsce chodzą do kościoła. #!$%@? niewiarygodne. Czekasz na słowa otuchy i wsparcia od kolegów gimbomirków? Tyle napięcia w jednym wpisie. PLUSUJCIE bo nie chodzę do kościoła, potem napiszę jak było. For God sake przestanę wchodzić na mirko w niedzielę bo to już sie zbyt przewidywane robi.
@triada prosta analogia o zwiększonej skali aby pokazać Ci jakie skutki ma twoje myślenie. Z resztą sama przed chwilą do tematu nie pójścia do kosciola przypisalas wydziedziczenie dzieci i zerwanie kontaktu, wiec kto tu jest trollem? Sama stosujesz przykłady o większej skali, a gdy ja taki zastosuje to jesteś oburzona XDDDDD
@khamillez: No tak.
1. Nie chodzę do kościoła.
2. Niedziela niehandlowa i gdzie ja teraz kupię bulbulator.
3. Kto wstał rano i nie ma kaca ten plusuje.
4. Kto dziś w robocie ten plusuje.
5. Plusujcie otwartą galerię w Gdańsku, w której i tak ruch jest zerowy, bo obok stoi Bałtycka, a i kilka km dalej jest Złota Karczma z Ikeą i też jakimiś haemami.
6. Wy śpicie a ja już
@Ataxia: Ja #!$%@?ę, wiedzieliście, że spotkanie z rodziną, spędzenie z nią czasu, wiąże się z pójściem do kościoła. Mieliście dwie zdrowe opcje: uzanować to i uczestniczyć z rodziną w ważnym dla nich wydarzeniu albo odmówić apotkania i zobaczyć się w normalny dzień.
I po wpisie doskonale widać, że nie chcecie tam pójść, żeby zrobić inbę, aferę, żeby wywołać ból dupy. Strasznie marna postawa. Nie odmówicie ze względu na poglądy, a
Na mirko jak zwykle jest wszystko albo białe albo czarne. Tu jeden mówi "idź bo tak trzeba", drugi mówi "nie idz, trzymaj się przekonań", a gdy ja próbuję wytłumaczyć, że należy mieć intencje poszanowania tradycji gospodarzy, ale jak gospodarz tego od nas nie wymaga to możemy postąpić według własnych przekonań, oczywiście wszystko w zgodzie z moralnością, to przypisują mi miano trolla XD A na to wychodzi ze nie różnicie się niczym od
@Ataxia: O nie Ci biedni ateiści tacy uciskani w naszym kraju, muszą zmagać się dyskomfortem psychicznym na rodzinnych spotkaniach. Na szczęście pierwsi chrześcijanie byli bardziej wytrwali w swoich przekonaniach, dzięki czemu ty masz sposób do zdobywania plusików ok wypokowych gimboateistów.
O nie Ci biedni ateiści tacy uciskani w naszym kraju, muszą zmagać się dyskomfortem psychicznym na rodzinnych spotkaniach.


@Wiejski_inteligent: a żebyś wiedział że to prawda

Na szczęście pierwsi chrześcijanie byli bardziej wytrwali w swoich przekonaniach, dzięki czemu ty masz sposób do zdobywania plusików ok wypokowych gimboateistów.


Aha czyli to właściwie pierwsi chrześcijanie zrobili wykop. Dziękuje panie święty pioter kryjący się pod nickiem @m__b
O 10:00 jest msza, ja jako #ateista nie chodzę do kościoła, i nie mam zamiaru robić wyjątku. Czuję że będzie imba bo niektórzy są wręcz fanatyczni jeśli chodzi o ten klub rybacki( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ataxia: na wycieczkach katedr też nie zwiedzasz bo ateista? Na Olimp też byś nie wszedl?
na wycieczkach katedr też nie zwiedzasz bo ateista? Na Olimp też byś nie wszedl?


@Morf: xDDDDDDDDDDDDDD
może on to robi z szacunku do katolików, nie che im przeszkadzać w święty dzień, dlaczego miałby się pchać na jakąś cotygodniową uroczystość która go nie dotyczy. Pozwiedzać i podziwiać architekturę kościoła lepiej poza mszami bo ludzie by mogli się na niego dziwnie patrzeć jakby robił zdjęcia i chodził podczas mszy kiedy wszyscy się modlą...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ataxia:
Ile ty masz lat? 10? Jak nie chcesz iść to nie idziesz. A nie co weekend jakieś płakanie na wykopie że ja nie chcę iść a oni mi każą. Ja #!$%@?ę
@Piottix: Szanowny Panie, być może nie zrozumiał Pan skrótu myślowego, którego użyłem. Pierwsi chrześcijanie złożyli olbrzymią ofiarę ze swoje cierpienia, żeby móc wyznawać swoją wiarę. Ich olbrzymia upartość zaowocowała tym, że beż żadnej rewolucji czy narzucania siłą, Imperium Rzymskie stało się państwem chrześcijańskim, a dalej tą samą drogą poszła cała Europa. Wynikiem tego są dwie rzeczy:
1. Powstał Wykop, bo gdyby nie chrześcijaństwo pewnie nigdy nie osiągnęlibyśmy takie rozwoju technicznego.
2.