Wpis z mikrobloga

Nie mam pojecia jak ta konkretna zywica sie zachowuje, temperatura otoczenia nie ma zazwyczaj az takiego zanczenia (czym wyzsza tym szybciej wiaze) jak dodanie odpowiedniej ilosci katalizatora.

Formy z czego masz?
@skejwen formy silikonowe, całkowicie gładkie.
Wiem że przy dużej formie nie mogę lać naraz tylko warstwami ale czasem naprawdę ciężko wyczuć :D
@bkwas: Metoda lania zalezy juz od zywicy. Ta ktorej uzywasz, jak sama nazwa wskazuje, jest do nakladania powlok, wiec pewnie najlepiej zachowuje sie w niewielkich objetosciach. Trzeba pamietac, ze zywice twardnieja w wyniku reakcji chemicznej i tutaj tez moze byc powod powstania mlecznej barwy.
@skejwen: Tak też myślałem. Ale wysokie breloki o niedużej objętości wychodzą przeźroczyste bez najmniejszego problemu po pierwszym zalaniu. Jeszcze staram się wyczuć, czy lepiej wylać do formy prawie od razu po zmieszaniu katalizatora, czy lepiej odczekać naście minut, ale póki co większość mi wychodzi :)

Masz może do polecenia jakieś transparentne pigmenty płynne?
chciałbym się trochę pobawić barwą
@skejwen: Mówiąc szczerze - właśnie nie wiem. Na forum piszą, że po dwóch latach na zewnątrz dalej nie widzą żadnych zmian, ale chciałbym jakieś dane od producenta - zero odzewu.

Także cięzko mi określić, a chciałbym wiedzieć, żeby o tym ludziom napisać, że np. w ciągu 5 lat żywica może zżółknąć albo coś...
a w ile tezeje na "kamulec"? 12? 24?

btw. jak nie chcesz jeszcze inwestowac w lepszy sprzet, to moge zrobic Ci formy z odpowietrzonego silkonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)