Wpis z mikrobloga

@zeek: @Drail: kurczak dużo ludzi pyta się mnie o tryt, ale niestety nie mam :(

Paczka z paroma pałeczkami trytowymi została zatrzymana w urzędzie celnym, póki co nie mam w ogóle informacji o co chodzi i czemu - byłem pewien, że nie ma żadnych problemów ze sprowadzaniem trytu, zobaczymy jak sprawa się potoczy.

Chciałbym kiedyś zrobić jakieś piękne trytowe breloki/zawieszki, ale to jednak naprawdę droga sprawa. Za malutkie fiolki pokroju
@skejwen: żywica gloss coat całkowicie transparentna, bardzo fajnie się na niej pracuje póki co - mało bąbelków, przeźroczysty kolor bez wielkiego problemu no i proporcje są 2:1 więc nie ma wielkiego odmierzania : D

Oczywiście do żywicy dodany gruby pigment luminescencyjny
@skejwen: Grawitacyjnie, choć zacząłem używać pojemnika próżniowego by usunąć bąble, ale chyba muszę mieć jakiś inny, który zrobi lepszą próżnię, bo ten jakiś gówniany
@skejwen: Póki co muszę znaleźć magazyn/warsztat we Wrocławiu tylko dla siebie, bo w mieszkaniu nie mogę się rozwinąć, cały czas muszę się na każdym kroku ze wszystkim pilnować.

Ale pomysł zajebisty, nie pomyślałem o tym w ogóle, dzięki wielkie!
@bkwas: Zajmuje sie m.i. odlewaniem z zywic, glownie poliuretanow, ale w praktyce z wiekszoscia postepuje sie w taki sam sposob. Jakbys mial jakies pytania, to zawsze Mirkowi z "branzy" pomoge ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skejwen: o Panie, pewnie że będę mieć pytania : D

Np. czym najlepiej polerować żywicę żeby była jak najbardziej szklana?
Dzisiaj zalałem sobie kwiat, w formie sześcianu. Z samej góry lustro, całkowicie przepięknie przeźroczyste, a reszta ścian mleczna.

Użyłem na każdej ściance papieru wodnego 300/800/1500/2000 i na koniec pasta polerska - kurde nadal nie jest to idealnie przeźroczyste. Robiłem ręcznie na stole... Może za krótko robiłem, więcej cierpliwości?

Jak żywica się