Wpis z mikrobloga

@pcstud: ciekawe co cie sklania do obserwowania organizatora;
Z reszta, nie znasz bp Rysia i nie slyszales o nim pewnie, i biorac pod uwage jego autorytet kaznodziejski, mi byloby glupio podwazac jego slowa, ale coz - ateisci moga atakowac katoli, a niby tacy wolni i myslac po swojemu, ale nikt inni poza nimi racji nie ma
Peace ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cgyp: no dobrze, może masz rację. Tylko jak widzisz musisz coś dopowiedzieć, żeby mi to wyjaśnić. Nie dziw się więc ludziom, że nie zgadzają się ze słowami cytowanymi przez Przystanek Jezus, ponieważ na chlopski rozum nie możesz być jednocześnie wolnym i komuś posłuszny (nie chodzi mi tu o Boga)
@pcstud: posłuszeństwo wobec Boga, przykazań, złożonych zobowiązań. Nie chodzi o to, że Kościół chce kogoś zniewolić. Polecam posłuchać dłuższych wystąpień Rysia, do znalezienia bez problemu na YT.
@pcstud: Poprawka - kościół zbudowany jest przede wszystkim na wyrzutach sumienia i przeświadczeniu o byciu złym (oderwane od rzeczywistości takie absurdy jak grzeszenie myślą czy zaniedbaniem). To że wszyscy są grzesznikami (a nawet jak jakimś cudem nie są to i tak zgrzeszył Adam i Ewa tak że przeszło na nich) sprawia że można im wybaczyć a więc zbawić co stanowi sens istnienia kościoła. Posłuszeństwo jest tylko warunkiem zaakceptowania tych szkodliwych i
@cgyp to takie mydlenie oczu, jak mówienie że burka dla kobiety to wolność, a bez niej kobiety są zniewolone.

#bekazislamu

A teraz uwaga, przychodzi muzułmanin i mówi ci, że jesteś płytki, a to jest głębokie i mądre, bo tak naprawdę chodzi o to, że kobieta jest wolna od męskich spojrzeń, jej dusza staje się czysta w Allahu i nie kusi mężczyzn swoim nieczystym ciałem. Osiąga pełnię wolności ludzkiej, jak nakazał Mahomet i