Wpis z mikrobloga

Postanowiłem podzielić się z wami pasją mojej mamy, którą jest wyszywanie. Jest to dla niej świetna zabawa, pozwala jej się zrelaksować, a że wkłada serce w każdy krzyżyk dlatego końcowe efekty są niesamowite. A wyszywa tak naprawdę wszystko co się da, znajduje sobie gotowe wzory w internecie, czasem sama coś wymyśla lub rysuje i przerzuca to na haft, wielokrotnie wyszywała np. zdjęcia dzieci swoich koleżanek na prezent dla nich czy członków naszej rodziny, itd.
Ale dobra, żeby nie przedłużać i tak nie słodzić to trzeba pokazać wam jak to wszystko wygląda, żeby nie były to tylko puste słowa.

Na początek ręcznie wyszywana poduszka (prezent dla mnie) z herbem Legii, która ma już dobre naście lat oraz dwa gotowce z szafy (w komentarzu) - myszowate coś na łące wśród maków oraz zwierzęca ferajna.

Plusów dawać nie musicie, ale skrobnijcie czy wam się podoba czy nie, możecie też podrzucać jakieś ładne wzory znalezione przez was, na pewno jej pokażę, obiecałem również, że przeczytam jej wasze opinie i komentarze jeśli zgodzi się na wrzucenie tutaj swoich haftów. Niech matula ma coś z tego i wie, że ludzie wciąż doceniają jej pracę, żeby wciąż miała na to siły. Chciałbym ją w ten sposób trochę podbudować na duchu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć w przyszłości więcej prac mojej mamy to zapraszam pod #haftymojejmamy postaram się co jakiś czas wrzucać fotki z jej dziełami. Jest tego sporo, są poduszki, obrazy na ścianie, ale też zalega kilkadziesiąt skończonych projektów w jej szafie z ubraniami i nie ma co z tym bidulka zrobić.

#haftymojejmamy #chwalesie #haft #tworczoscwlasna no i #legia bo wiadomo
mat1989 - Postanowiłem podzielić się z wami pasją mojej mamy, którą jest wyszywanie. ...

źródło: comment_zJ3YMeG0u0AElTAP6yw7ZytJ2VTA7r7m.jpg

Pobierz
  • 15
@mat1989: moja mama też jest fanatyczką haftu krzyżykowego, u siebie w mieszkaniu w każdym pokoju ma przynajmniej jeden obraz na ścianie, do tego cała szafka wypełniona jest gotowymi pracami :) Od jakiegoś czasu robi je na zamówienie znajomym i rodzinie, bo taki oprawiony hafcik to całkiem fajna rzecz jako prezent, zwłaszcza że można je dopasować tematycznie, w zależności co osoba obdarowywana lubi :) Tag leci do obserwowanych. Pozdrów mamę ;)
@mat1989 ja pewnie miałbym problem z tak skomplikowanym wzorem jak flaga Polski a ludzie coś takiego robią, szok :D Co do pytania to proponuję, żeby pójść w stronę retrogamingu. Przy takim haftowaniu nie przeskoczysz tego, że "rozdzielczość" nie jest idealna. A w przypadku starych gier jak Mario czy Wolfenstein to nie robi różnicy. Myślę, że takie gamingowe poduszeczki spotkałyby się ze zdecydowanie pozytywnym odbiorem! Ludzie jaraliby się poduszka z jakimś grami jak
@mat1989: Ej Mirku zapytaj proszę swojej Mamy jak wszywa kanwę w poduszkę? Jestem na etapie projektowania swojej (też haftuję) ale nie mogę się zdecydować jak zrobić. Czy haftować bezpośrednio na poduszce z kanwą do wypruwania czy też osobno na kanwie i potem ją doszyć do poduszki. Nie ukrywam, że drugie rozwiązanie jest tańsze (kanwa do wypruwania jest w ciul droga). Nie mam pomysłu jak już wyhaftowany wzór wszyć w poszewkę.
@Melisandre:
cytuję jej słowa, mam nadzieję, że ta odpowiedź Cię zadowoli:

na poduszkę wyszywa się tylko na zwykłej kanwie, ewentualnie na płótnie i doszywa się spód poduszki jak do zwykłego jaśka

czyli haftować bezpośrednio na kanwie do wypruwania, a druga strona może być ze sztruksu lub każdego innego materiału


mamuśka zadowolona z waszych komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)