Wpis z mikrobloga

Praca inżynierska sprzed pół roku ale pomyślałem że się pochwalę. Wszystko zaprojektowane i wymodelowane od zera w Inventorze (koła zębate też bo uważam że generator jest do d--y). Łączny czas druku wszystkich elementów ok 100 godzin. Praca obroniona na jedyną słuszną ocenę ( ͡° ͜ʖ ͡°), tak wiem wada wymowy ¯\_(ツ)_/¯
#druk3d #studbaza #inzynieria #motoryzacja #polibuda #chwalesie
zgroza199 - Praca inżynierska sprzed pół roku ale pomyślałem że się pochwalę. Wszystk...
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zgroza199: jest to mega banalny projekcik do którego dorabiasz sobie teraz teorię XDDD
kilka kółek zębatych.
Każdy kto ma LEGO Technic albo po prostu bawił się LEGO to budował takie od niechcenia, a ty się spuszczasz jakbyś rakietę zaprojektował. Taka przekładnia to jest 5 minut roboty a ty się pucujesz że STO GODZIN się drukowało + drugie tyle projektowania XDDDDD

Ja bym się wstydził tym chwalić - najlepiej usuń ten
  • Odpowiedz
@zgroza199: Musze Cie zmartwić, będąc na szkoleniu w pewniej szkole w Łańcucie, nauczyciel tamtejszej placówki opowiadał i pokazywał model przekładni od kombajn Bizon. Uczeń który to wykonał na konkurs, poklei wykonał przy pomocy nauczyciela obliczenia podstawowe przełożeń , za modelował sam wszystko w Solidworksie a nastepnie utworzył model 1:5 wlasnie dzieki drukarce 3D a cześć elementow typu wały itd wykonal na tokarce i frezarce. A to wszystko dzieki temu ze
  • Odpowiedz
@zgroza199: to tero automat ( ͡° ͜ʖ ͡°) a internetowi hejterzy d--a cicho, porownanie do lego xD k---a jak sie ma gotowe komponentym, zebatki, waly, i jeszcze instrukcje xD to rzeczywiscie kazdy debil zlozyu skrzynie od malucha

chcialbym zobaczyc jak projektują koła zębate itp
ja tam prosty robotnik to nie wiem nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zgroza199: I co ta praca wniosła do nauki? Pokazałeś, że można coś zaprojektować, obliczyć i wydrukować? Nie rozśmieszaj mnie. Jeśli nie było jakichś rozwojowych czynników to o kant d--y potłuc taka robota.

W przekładni nie ma nic innowacyjnego. To może sama technologia drukowania? materiał?
  • Odpowiedz
@matek38: Tak jak pisał @MannaR po pracy inżynierskiej nie ma co się spodziewać niczego odkrywczego. Obecnie to w sumie taki duży projekt mający udowodnić, że student opanował pewne niezbędne wymagane przez inżyniera. Tutaj OP musiał się wykazać umiejętnością obliczeń inżynierskich, znajomością technologii druku 3D, doborem materiału oraz posługiwaniem się oprogramowaniem inżynierskim. Do tego dochodzi opanowanie wiedzy teoretycznej z obszaru tematu pracy. Żadne fajerwerki to nie są ale jak sobie
  • Odpowiedz
@zgroza199: Fajnie to brzmi i zwykle tylko tyle. W praktyce jestem ciekaw ile faktycznie z tego zrobiłeś poprawnie a nie tak że ładnie to brzmi tylko :D. W większości - książka (w których jest więcej błędów niż w nowych podręcznikach szkolnych), luzy i inne parametry często z d--y, tabelek, neta, bo obliczanie luzów to dosyć często tygodnie pracy, z czego bez literatury angielskojęzycznej to z polskiej w większości są to
  • Odpowiedz