Wpis z mikrobloga

To w sumie ciekawe zjawisko, że jak siedzę sobie na #silownia i obserwuję innych #mikrokoksy to kminię -ten to ma lepsze wyniki w siadzie. A ten to ciągnie martwy jak szatan. Kolejny docięty pięknie, trzyma dietę, ortodoks. Zawsze znajdą się lepsi. To uczucie mija gdy idę na polską plażę.

Przy całych swoich odstępstwach od diety, przy rekreacyjnych wynikach siłowych i wizytach na siłowni 3x w tygodniu, mam formę lepszą niż 95 procent plażowiczów.

W tej naszej bolzce faktycznie jest powoli jak w USA. Co drugi taszczy bęben, co trzecia zasłania ulane sadło. A pośród tego dzieci, tuczone słodkimi napojami, drożdżówkami i czipsami.

Świadomość odżywiania w naszym kraju jest na poziomie "diety cud" z kolorowego magazynu dla - za przeproszeniem - domowych kur.

#dieta #wakacje
  • 45
@biesy: tbh sam mam trochę do zrzucenia, ale jak czasami...często widzę kogoś kto ma dosłownie bojler zwisający go trochę mnie przeraża. I masz rację, najgorsze są dzieci - olaboga, za każdym razem jak widzimy z różowym paskiem małe okrągłe coś na dwóch nogach to łapiemy się za głowy. Jak można dziecko krzywdzić. Pal licho dorosły jak jest gruby. Ale dziecko..
wiele jest czynnikow, ktore prowadza do otylosci


@ChoNoTu: pierwszy i najbardziej powszechny, to zerowa świadomość na temat odżywiania się. Ludzie #!$%@?ą najczęściej "na czuja". Jak próbują przejść na dietę, to też "na czuja". Katują się jakimiś pieczywkami zamiast normalnych bułek czy chleba, powielają jakieś mity, a potem dziwią się, że jak to jest że cały dzień nic nie zjedli, ale na wieczór #!$%@? słodkie drinki, to "tyją od picia".
@biesy: oprocz tego duze ilosci slodyczy (cukier z tluszczami), mala aktywnosc fizyczna, duzo przesiadywania przed kompem/tv/tel, rodzicie czesto maja malo czasu, wiec czesto kupuja przetworzone zarcie. jedzenie 'na czuja' dzialalo w czasach, gdy nasi rodzicie i dziadkowie byli mlodzi (co prawda wplyw na to tez mialo kilka rzeczy, ale spoleczesntwo nie bylo wtedy tak tluste jak teraz). polecam sie zapoznac z ad libidum na kanale kasahara bylo o tym mowione
@biesy poczekaj 5-10 lat ;). Nie każdy ma takie priorytety jak Ty. Jeden katuje na silce z wizją siebie jako spartanina, a inny korzysta z zycia/pracuje na rodzinę. To indywidualny wybór czy pilnować się i mieć swoje 5 minut kilka razy na rok, czy nie żałować sobie i korzystać z życia. A im większa i bardziej zżyta rodzina tym więcej okazji do balowania.
nie każdy jeździ nad morze. I nie każdy jeździ nad polskie morze. To dlatego nie ma co brać plażowiczów jako przekrój całego społeczeństwa


@Duzy_Dziki_Zwierz: Nigdy nie da się zrobić przekroju - dosłownie - przez całe społeczeństwo. Ale można założyć, że nad polskim morzem występuje grupa reprezentatywna dla naszego kraju.

Nie każdy ma takie priorytety jak Ty. Jeden katuje na silce z wizją siebie jako spartanina, a inny korzysta z zycia/pracuje na
@biesy 7 miesięcy i masz bordo, widzę jeszcze dużo wolnego czasu, to możesz sobie na wszystko pozwolić. W takim przypadku wszystko jest proste i łatwe.( ͡º ͜ʖ͡º) Uwierz, że ci janusze z plaży cały dzień coś robia, szczególnie wioskowi. Bebechy będą nosić długie lata i wezmą do trumien już na emeryturach. Krótko żyje tylko margines z tego społeczeństwa. (Alko/otyłość). A jak któryś się dorobi... Od razu widzę
@biesy mozesz zobaczyć jak wyglądam w profilu, nie musze ;) sama prawda, ja nie krytykuje, że ktoś żyje inaczej, mają co chcą i po co cisnąć po ludziach.
@biesy j/w na #mikrokoksy to raczej żaden z nich nie zagląda. Siłka też sobie krzywdę można zrobić. Stawy się odezwą po latach, nerki/bebechy po białku/suplach/syfie w prochu. Po sobie i relacjach tu ludzi wiem, że definicja i pogoń za sylwetką ze zdrowiem za wiele też nie ma wspólnego ;f
ja nie krytykuje, że ktoś żyje inaczej, mają co chcą i po co cisnąć po ludziach.


@Krzychu7: Trzeba to tepic, gdyz pozniej wszyscy za to zaplaca NFZ. Przy okazji estrogen z Ww ich kastruje. :D
@biesy białko obciąża nerki, dlatego tak często się leje przy nadmiarze, to nie jest wymysł. Np. "spalacze" wątroba i przewód pokarmowy. Kilka lat temu trochę brałem takich cudów i alat/aspat pięknie w kosmosie. Zobacz jak często są tematy o kontuzjach, bólach. Zawodowi sportowcy też często u fizjo, już byle co leczą żeby się nie pogłębiało. Z innej beczki piłkarze i ich kolana, łokcie tenisistów (chociaż to nie ich się głównie tyczy) albo
@Krzychu7: stary, idąc w tę stronę, można stwierdzić, że każdy kolejny dzień zbliża nas do śmierci. nerki codziennie są obciążane. tak jak twoje stawy. od ciebie zalezy do kiedy pociągną w dobrym stanie.

chciałbym, żeby ludzie nery obciążali sobie białkiem a wątrobę i przewód pokarmowy spalaczami, a nie syfiastym żarciem, napojami gazowanymi i alkoholem.

Z innej beczki piłkarze i ich kolana, łokcie tenisistów (chociaż to nie ich się głównie tyczy) albo
@biesy no to w takim razie pozostaniesz normikiem na silce jak będzie to rekreacja, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Obżarstwo i to co pisałem wyżej szkodzi. Wolna wola co kto wybiera i nie ma co na siłę się #!$%@?ć i uszczęśliwiać grubasków.
@biesy: ludzie z siłki często też nie mają pojęcia o odżywianiu, ale przynajmniej mają aktywność fizyczną więc zawsze wychodzą na tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma skąd czerpać dobrej wiedzy, wystarczy zobaczyć ile wariantów piramidy żywieniowej jest w Google, a już nawet nie mówię, ile różnych dziwnych diet ludzie powymyślali
@moonamur pożyjesz, zobaczysz. Co Cię tak razi? To, że trzeba się dowartościować i pisać na mikro jak to inni ludzie mogą spokojnie być grubi? Czy zepsułem ideologię targania żelastwa. Nic w tym nadzwyczajnego, hobby jak hobby. A jak będziesz chciał się wybić przed szereg, to wiadomo co od kogo i jak...a porównywanie się do zwykłych ludzi to tylko leczenie kompleksów, a przecież mikrokosy ich nie mają ( ͡º ͜ʖ͡
@moonamur no tak, ale nie mówie tu o skrajnej otyłości(wtedy już sie "leczą"), tylko lepszym wyglądzie niż zwykli ludzie, co jest oczywiste samo w sobie. Sam swego czasu wielu osobom próbowałem cos w tym temacie tłumaczyć, ale jak ktoś sam nie chce to jak kulą w płot. Tylko frustracje i zero efektu. Wyrok i jak alkoholików leczyć? ))¯_(ツ)_/¯ Grup na fb, filmów na yt i fit stronek+aplikacji jest masa. Jeśli ktoś będzie
@Euphor aha, nie było co odpisać ( ͡º ͜ʖ͡º) dużo i często za dużo białka ludzie jedzą szczególnie na redukcjach. Serio, pierwsza strona googla> nadmiar białka da ci odpowiedź.