Wpis z mikrobloga

Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło zainteresowanie Państwową Strażą Pożarną, tym czym się zajmuje i na jakim sprzęcie pracuje. Doszła do mnie taka informacja, że Szwedzi podobno spekulowali czy pojazdy i sprzęt, który do nich wysłaliśmy, nie jest naszym najlepszym, pokazowym sprzętem? :) Postanowiłem na przykładzie swojej komendy pokazać Wam jakimi pojazdami dysponujemy. W związku z tym, że w mojej komendzie funkcjonują 3 grupy specjalistyczne, pokażę Wam również pojazdy, które nie występują powszechnie :) Jeśli pomysł się podoba to proszę plusować a do kolejnych odsłon zawołam tylko tych od plusów... Zaczynam od prezentacji pojazdu, który jest akurat w działaniach w Szwecji..opis i zdjęcia w komentarzu. Moje wpisy mają za zadanie pokazanie Wam pojazdów i ich ogólny opis, nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo to wyższa szkoła jazdy a ja nie jestem specem :)
#robertt1969 #strazpozarna #psp #czerwonesamochody #samochody #technika #ciekawostki
ps. jeden samochód na tydzień :)
r.....9 - Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło za...

źródło: comment_vNYNPHOhCvprlOvqNbHMLOosmNHhYmDV.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: Przy drodze ekspresowej jakaś jednostka ma stara / tatrę starą jak świat i zawsze mnie bawi jak wszyscy lecą 100-120 a ten biedny wóz na sygnałach jest przez wszystkich wyprzedzany. Zawsze mi się go robi żal. Nie wiem czemu nim jeżdżą.
  • Odpowiedz
@robertt1969: ogolnie to straz jest ok tylko #!$%@? mnie jak w moim miescie do byle bzdury zawsze wyjezdzaja minimum dwa samochody. Placa wam dodatkowo za udzial w kazdej akcji czy z nudow jezdzicie?
  • Odpowiedz
@kuban99: wydaje mi się, ze w większych miastach ma to sens, ze względu na duze zaludnienie i duży ruch. Zminimalizowanie ewentualnego ryzyka i jak najszybsze odblokowanie drogi
  • Odpowiedz
@robertt1969 o jaki fajny wpis! Czekam na więcej ( ͡ ͜ʖ ͡)
Będą jakieś Steyery czy inne nietypowe marki, albo konstrukcje na zamówienie (o ile coś takiego w ogóle robią) ?
  • Odpowiedz
@robertt1969: jeszcze wracając do podwójnych wyjazdów. To jest standard ogólny? W mniejszych miejscowościach nie zauważyłem tego (fakt, ze tam psp jest na ogół przy minimum jednym wozie osp, może to ma na to wpływ?)
  • Odpowiedz
@robertt1969: jeszcze pytanie odnośnie syren. Z miejscowości z której pochodzę zawsze mówiło się, ze ilość sygnałów syren coś znaczy. Osobiscie wydawało mi się, ze ona wyła interwałami póki nie zebrano ekipy. Mylę się? Czy te wszystko mity są prawdzie?
  • Odpowiedz