Wpis z mikrobloga

Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło zainteresowanie Państwową Strażą Pożarną, tym czym się zajmuje i na jakim sprzęcie pracuje. Doszła do mnie taka informacja, że Szwedzi podobno spekulowali czy pojazdy i sprzęt, który do nich wysłaliśmy, nie jest naszym najlepszym, pokazowym sprzętem? :) Postanowiłem na przykładzie swojej komendy pokazać Wam jakimi pojazdami dysponujemy. W związku z tym, że w mojej komendzie funkcjonują 3 grupy specjalistyczne, pokażę Wam również pojazdy, które nie występują powszechnie :) Jeśli pomysł się podoba to proszę plusować a do kolejnych odsłon zawołam tylko tych od plusów... Zaczynam od prezentacji pojazdu, który jest akurat w działaniach w Szwecji..opis i zdjęcia w komentarzu. Moje wpisy mają za zadanie pokazanie Wam pojazdów i ich ogólny opis, nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo to wyższa szkoła jazdy a ja nie jestem specem :)
#robertt1969 #strazpozarna #psp #czerwonesamochody #samochody #technika #ciekawostki
ps. jeden samochód na tydzień :)
r.....9 - Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło za...

źródło: comment_vNYNPHOhCvprlOvqNbHMLOosmNHhYmDV.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@bi-tek: no poprostu, przegrzewanie silnika samochodu. Pompy wydzielają dużo ciepła, jak masz zbudowaną linię dostarczającą wodę i co 1km jest wóz, tłoczenie wężami 110 i ciśnienie 10 BAR a maszyny pracują non stop przez kilka dni i jest tylko dolewane paliwo no to niestety zachowują się jak stare Peugeoty ;-) Poza tym są dużo delikatniejsze niż stare woły robocze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Siedemsetter: Jeśli chodzi o system alarmowania jednostek OSP, to w moim powiecie wygląda to w ten sposób, że ze stanowiska kierowania, dyspozytor zdalnie włącza syrenę (3 sygnały) i jednocześnie wysyła smsy do każdego strażaka, danej jednostki. W smsie są podane informacje o rodzaju zdarzenia i krótki opis np. "wypadek busa, 7 osób poszkodowanych", dodatkowo podane współrzędne zdarzenia z zaznaczeniem na mapie. System takiego podwójnego alarmowania spisuje się świetnie, bo nie zawsze
  • Odpowiedz