Wpis z mikrobloga

Gdzie się podziały PiSowskie trolle na Wykopie?
TL;DR - Nie zniknęli, tylko przyjęli taktykę "partyzancką", która niestety wydaje się być bardzo skuteczna.

#neuropa #4konserwy #polityka #60groszyzawpis #bekazpisu

Od kilku miesięcy można zauważyć, że trolle bądź fanatyczni zwolennicy partii rządzącej w gruncie rzeczy spisali Wykop na straty. Slogany o "świniach oderwanych od koryta", "lewactwie" nie trafiają już tutaj do ogółu ani tym bardziej nie przysparzają PiSowi tutaj zwolenników. Widać to po stronie głównej, gdzie regularnie trafiają już znaleziska krytyczne wobec rządu:
Przykład 1 - 41 komentarzy
Przykład 2 - 21 komentarzy
Przykład 3 - 68 komentarzy

Komentarze pod znaleziskami także w zdecydowanej większości są krytyczne wobec rządu. Warto zwrócić uwagę na stosunek liczby plusów i minusów. Większość komentarzy jest zaplusowanych i to ze zdecydowaną przewagą.

To gdzie ci pisowcy? Zabrali się za kampanię propagandową w temacie protestów przeciwko rządowi. Tutaj mamy przykładowe znaleziska:
Przykład 1 - 511 komentarzy
Przykład 2 - 424 komentarze
Przykład 3 - 412 komentarzy
Wchodząc w komentarze tam możnaby odnieść wrażenie, że trafiło się do jakiejś grupy na FB zrzeszającej fanatyków PiSu. Komentarze przeciwne PiSowi są nagle zaminusowane lub co najwyżej oscylują w okolicy zera. Brak merytorycznej dyskusji bądź prób obalenia argumentów protestujących. Jedynie ośmieszanie protestujących, wyzywanie ich od lewaków, doszukiwanie się powiązań z Sorosami i inne teorie spiskowe.

Tak jak pisałem, Wykop został już przez PiSowców spisany na straty. Za dużo tu lewaków z #neuropa i wyznawców JKMa, by propaganda partii rządzącej mogła tu zagościć na dłużej. Nawet #4konserwy okazjonalnie, nieśmiało szkalują PiS. Konieczna była zmiana strategii. Celem jest teraz wywołanie apatii u potencjalnych przeciwników partii rządzącej, by odpuścili sobie głosowanie w wyborach i nie wspierali żadnych protestów. Protestowanie przeciwko Partii ma być kojarzone negatywnie, bo "i tak nikt normalny nie chodzi", "nic takiego się nie dzieje", "wszyscy protestujący są opłaceni" i podobne.

I niestety, idzie im to dobrze. Zapominamy, że propaganda PiSowska nie ogranicza się tylko do śmiesznych pasków na TVP i "niezależnych" portali. To jest także cała narracja, którą wielu Wykopowiczów nieświadomie powtarza. To, że dla PiSu nie ma żadnej alternatywy, że protestujący są idiotami leżącymi na chodnikach, że przecież nic złego się nie dzieje i tak dalej.
Sztuką jest nie dać się dzisiaj zmanipulować. Ale oglądając sobie kolejny spreparowany śmieszny filmik z KODowcami leżącymi pod Sejmem warto zadać sobie pytanie - czy to w jakikolwiek sposób podważa słuszność ich argumentu?
  • 75
@TJ_Laser: Bo prędzej sejm się zawali niż ktoś stanie obok schetyny czy zandberga?

Ci ludzie jeszcze przed wyborami wyzywali od rasistów, ksenofobów czy faszystów dodatkowo nawet teraz nie przeszkadza nikomu dalej szkalowania tych samych ludzi.

Z resztą o czym ja mowie, ostatnio na protestach razem o "sądy" wywalono libków bo razemici doszli do wniosku że flaga z gadsenem jest rasistowska czy te całe środowiska LGBT/feminisatyczne/lewackie, dla wielu ludzi wbrew pozorom kościół
@Satan696: Nie mieli racji nazywając PiS partią z zapędami rasistowskimi i faszystowskimi? Dają przyzwolenie "z góry" na ataki na tle rasistowskim i jest to widoczne we wzrastającej liczbie incydentów motywowanych nienawiścią do danej grupy ludzi. W TVP mamy z kolei materiały piętnujące homoseksualizm jako "grzech odpychający nawet dla szatana", ale w Polsce przecież nie ma homofobii. A to przejęcie władzy nad Trybunałem Konstytucyjnym czy Sądem Najwyższym to sobie zapewne dla jaj
Wycofanie się tego rządu z reform jest jak najbardziej rozsądnym postulatem. Czasem lepiej nie robić nic niż #!$%@?ć jeszcze bardziej.


@TJ_Laser: to byłby rozsądny postulat, gdyby protestujący mieli jakikolwiek pomysł na to, jak to na PiS-ie wymusić. Bo tak jak jest teraz, to trochę jak ja bym miał postulat do Billa Gatesa, żeby mi dał 1000 dolarów. Niby rozsądne, bo to dla niego jakoś osiem sekund przychodu, ale jednak nie bardzo
@TJ_Laser: Nie słyszałem o żadnym przyzwoleniu na rasistowskie ataki a sama partia jest jednam z najbardziej prożydowskich. Co do textów co leci w TVP to sorry ale TVP jak i telewizję widzę tylko na wypoku bo jej nie oglądam wiec nie wiem ale wiem że jak ostatnim razem pojawił się Milo to nie słyszałem żeby ktoś go szkalował z prawej strony, znam też prawackich gejów i nie czytalem żeby mieli jakieś
@TJ_Laser: Jup, trafne spostrzeżenia - pisowskie brygady internetowe ewoluują. Od dłuższego już czasu niewiele mogli zdziałać propagandą "opozycja jest gupia i śmierdzi", lud pracujący miast i wsi zdążył się już zorientować że "jakościowo" PiS się od PO wiele nie różni (a można wręcz powiedzieć, że są od nich pod każdym względem gorsi) a więc, naturalnie, teraz wchodzimy w etap propagandy nieoczywistej. Tak jak piszesz -ej, nie chodźcie na protesty bo