Wpis z mikrobloga

Skąd na mirko taka nienawiść do wierzących?


@komakow: Spójrz na to szerzej, ci ludzie wszystkiego nienawidzą do tego robią to w stadzie. Oni nie mają swojego zdania i to przede wszystkim by podobną agresją zdobyć akceptację, a potem poklask od podobnych sobie.
  • Odpowiedz
@Jarmuzyd: Widzisz, ty nie masz problemu do katolików, a do ram kulturowych w jakich się wychowałeś.
Społeczeństwo jest w jakiś ramach kulturalnych, u nas jest to chrześcijaństwo, więc w tych ramach się wychowujesz. Jak jesteś dzieckiem to idziesz do komunii, chodzisz na religie, później możesz to olać i nie praktykować wiary. Tak jest dosłownie z każdym aspektem życia, nie tylko z religią. Z matmą w szkole dokładnie tak samo, z
  • Odpowiedz
@komakow: mnie drażni b-----------e mnie wiarą wszędzie, nawet kiedy odpalę telewizję.To, że na słowa "nie będzie ślubu kościelnego", "nie będzie chrztu" niektórzy zaczynają toczyć pianę z ust i próbować ustawiać innym życie. Nachalnie i agresywnie.
Nie podoba mi się obłuda katolików, nie znam nikogo kto uważa się za katolika i nie łamie notorycznie zasad swojej wiary. "Wybiórczy katolicyzm" to chyba najlepsze określenie dla większości. Bardzo wybiórczy.
Katolicy których znam to
  • Odpowiedz
@komakow: przeciez gdyby kosciol byl opodatkowany albo nie dostawal zadnych pieniedzy od rzadu, ksieza mogli by byc normalnie obserwowani przez prokurature i nie grozilo by tym winnym za pedofilie zmienienie parafii a prawdziwa kara jak innych pedofilow, to wtedy przeciez nie nazywalbym tego czarna sekta, ale jest jak jest.
Wpieprzanie w zycie dziecka wartosci katolickich przez ludzi, ktorzy nie maja pojecia o rodzinie (np. ksieza) jest dla mnie absurdalne i
  • Odpowiedz
@nama: Przykro mi że masz takie doświadczenia. Przypomnę jeszcze raz, ludzi mogą być strasznymi k-----i, ale to nie upoważnia nikogo do ubliżania rzeczom w które wierzą, tylko dlatego że niektórzy ludzie identyfikują się z tymi wierzeniami. Ileż to ekologów w chamski sposób wyciąga kase i nie robi nic dla środowiska, a jednak nigdy bym nie naśmiewał się z ekologii jako takiej.

komakow - @nama: Przykro mi że masz takie doświadczenia. Przypomnę jeszcze raz, ludzi...

źródło: comment_s0V4kxapq5BTQk6yM9eD5qd1LsqtQePZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nama: Dokladnie tak jest, od strony ojca gdzie goruja ateisci i prawoslawie nie ma tam ludzi tak obludnych i zawistnych jak w czesci katolickiej. Po prostu na przestrzeni lat taka mentalnosc sie wytworzyla.
  • Odpowiedz
@komakow: ja nikomu nie ubliżam, a już na pewno nie ze względu na wyznanie. Mam gdzieś kto w co wierzy, proszę tylko o nie wciskanie mi do życia tej katolickiej papki. Chcę wolnej od kościoła telewizji publicznej, polityki i mojego własnego życia. Niestety nic z tego prędko nie nastąpi. Stąd ta niechęć.
  • Odpowiedz
nie były to posty merytoryczne


@komakow: "jak cos mi sie nie podoba to jest niemerytoryczne"

Nigdzie nie widzę agresywnych postów wierzących

zobacz posty pod tagami lgbt...
  • Odpowiedz
@nama: No nie nastąpi, bo żyjemy w takiej, a nie innej kulturze. Ja nie lubię piłki nożnej, ale nie żądam telewizji, polityki i własnego życia bez tego. Bo sie nie da, tak to jest z tą przestrzenią publiczną.
  • Odpowiedz
@komakow: które foto? Z bogiem u bram? Zależy od definicji merytoryczności. Jest chamskie, uproszczające, uogólniające przypadki na ogół i bezczelne. Ale takież tez są wypowiedzi niektórych duchownych. Natomiast treść jest merytorycznym dźgnięciem w temat tego, że p-------w KK kryje, ale gejom pozwolić się chociażby cywilnie żenić to upadek cywilizacji.
Jest to prostackie wytkniecie hipokryzji.

niemniej nie widze tu żadnego ataku wierzących. Oni przecież wiedzą, że Bóg tak nie postąpi czyż
  • Odpowiedz
@Naxster: Jakże prostacki mem pokazujący że Bóg popiera pedofilię. Jak będziesz chciał pogadać o polakach którzy mordowali innych ludzi w czasie wojny to wrzucisz mema jak polak wrzuca żydów do gazu? To jest okej?

  • Odpowiedz
@Dezyderat: Znów mylenie pojęć. Patrząc na tego mema widzisz raczej małego ministranta którego molestuje ksiądz, a nie 14 letnią dziewczynę, która brana za żonę. Spójrz na to z perspektywy czasów o których mówimy. Dziś kościół zezwala na ślub od tych samych lat to państwo.
  • Odpowiedz
że Bóg popiera pedofilię.


@komakow: nie wiem czy popiera, ale miał o niej wiele mniej do powiedzenia niż homoseksualiźmie najwidoczniej. Jak mówimy o faktach. Chyba, ze udowodnisz inaczej.

to wrzucisz mema jak polak wrzuca żydów do gazu?

Nie, bo taki obrazek jest bez sensu, nie ma przesłania. Gdyby natomiast obok stał kibol i krzyczał "to nie Polak, nie wiem kto to jest, ale na pewno nie Polak, słyszycie, pewnie żyd
  • Odpowiedz
Patrząc na tego mema widzisz raczej małego ministranta którego molestuje ksiądz, a nie 14 letnią dziewczynę, która brana za żonę.


@komakow: ja nie. Czemu przekładasz swoje fantazje na innych?

Spójrz na to z perspektywy czasów o których mówimy.

Nie. W dupie mam czasy. Spanie z 14latka to hebefilia. Była i jest. Gdzieś mam czy pokiwał na to główka płonący krzak czy pól człowiek-pół szakal.
  • Odpowiedz