Wpis z mikrobloga

mam taki problem: w moim rowerze (Primal Intro 29 2018) zaczęło mi trzaskać w sterach, więc postanowiłem je wyczyścić. Wyciągnąłem amortyzator i chyba niepotrzebnie dotykałem dolne łożysko sterów - rozleciało mi się i teraz mam problem, bo nie jestem w stanie go poskładać - czyli ostatecznie mam dwa problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak to jest jak ma się dwie lewe ręce a chce coś pogrzebać przy sprzęcie.

Próbowałem je poskładać i wbić, ale nic z tego, rozlatuje się ciągle. Nie mam dostępu do specjalistycznych narzędzi, więc chyba będę musiał kupić nowe dolne łożysko. Tylko teraz pytanie - jakie? W tym rowerze są chyba stery zintegrowane, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na łożysku znalazłem oznaczenie:

6J26 15

8Hx52x40 45 stopni x 45 stopni


W takim razie czy te łożyska:
https://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/parts/prod/dartmoor-lozyska-stery

będą pasowały? Domyślam się, że powinienem wziąć wersję 1.5", 52x40x8mm, 45x45°. Tylko czy to na pewno będzie do mnie pasować, będzie grało z główką ramy i amorem? Bo z tego co mi wiadomo to tapered jest. A może da się gdzieś taniej znaleźć takie łożysko?

z góry dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #mtb
  • 10
@dran2: no te kulki wylatują z tego łożyska na wszystkie możliwe strony, próbowałem podkładać deseczki z dwóch stron żeby równomiernie się wbiły, ale wciąż nic z tego, da się w ogóle domowymi metodami poskładać do kupy łożysko?