Wpis z mikrobloga

Mirki słuchajcie jaka historia!
Koleżanka mojej przyjaciółki ma ciocię ( ), która pracuje w szpitalu na ortopedii i widziała prawdopodobnie #duchy ! Zrobiła zdjęcie (będzie poniżej) i opowiedziała dokładnie jak to wyglądało.
Pytanie do ekspertów ( ͡º ͜ʖ͡º) od #fotografia #photoshop Czy da się sprawdzić czy to zdjęcie jest prawdziwe? (podobno zrobiła je ciocia która ma ponad 50 lat, ledwo telefon odsługuje więc na pewno nie umie into photoshop). Trochę #creepystory pomimo że nie wierzę w takie rzeczy :D
Dajcie znać co sądzicie
#kiciochpyta #pomoc #niewiemjaktootagowac #szpital

Sorry za ilość tagów ale naprawdę mnie to ciekawi i chciałabym wiedzieć :D (poza tym nie umiem into wykop ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
kopytko_ - Mirki słuchajcie jaka historia! 
Koleżanka mojej przyjaciółki ma ciocię (...

źródło: comment_JGRkpTvkemwLa33ifIlqJJ5TDcDyLfRa.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopytko_: Raz jak byłem u babci to dziadek w nocy mnie "obudził". Do rana leżałem przykryty kordłą ze strachu. Potem jeszcze będąc samemu w kuchni to mi zasłoną potelepał. Drugi raz to ciotka stała ze świeczką w nocy. Rano w tym miejscu był roztopiony wosk.
  • Odpowiedz
@kopytko_ @wojniz: Z perspektywy chrześcijanina tym duchem jest demon.

Nawet nowi studenci Biblii szybko zauważą, że nigdy nie ukazuje ona dusz ludzkich, jako pozostających [na ziemi] po śmierci. (Natychmiastowe przeznaczenie w postaci nieba lub piekła wyklucza taką możliwość. Zobacz, na przykład, Łk 16:22-23, Łk 23:43 i 2 Koryntian 5:8). Jednak Pismo Święte wyraźnie potwierdza istnienie niematerialnych inteligentnych istot. Mark 5:2-15 opisuje spotkanie Jezusa z człowiekiem, który był zniewolony przez wiele nieczystych duchów. Chrystus nakazał im opuścić ciało [tego człowieka], ale pozwolił im wejść w stado świń. W Samarii Filip głosił i „duchy nieczyste wychodziły z wielkim krzykiem z wielu, którzy je mieli” (Dz. Ap. 8:7). Później, Dz. Ap. 19:14-17 mówią nam o mężczyźnie zniewolonym przez demona. Synowie Scewy próbowali wypędzić go, ale ten mężczyzna zaatakował ich. Jednakże nie są to duchy; są to demony – upadłe anioły – rządzone przez Szatana (Mat 12:22-28).

Biblista Charles Ryrie zauważył, że „sam fakt, że demony mogą wejść w ciała ludzi lub zwierząt pokazuje, że mogą oni przechodzić przez bariery, które zatrzymałyby ludzi…. Demony nie są ludźmi; ani nie są Bogiem. Ale są nadludzkimi istotami z nadprzyrodzoną inteligencją i doświadczeniem i siłą. Zaprzeczanie istnieniu demonów nie jest sceptycyzmem; to tylko pokazuje ignorancję. Nie branie na poważnie ich mocy jest lekkomyślne.”

Co ciekawe, Biblia mówi o jednym przypadku, gdy żyjący wydaje się kontaktować z umarłym. Król Saul przebrał się [za kogoś innego] i odwiedził medium, aby wezwała umarłego proroka Samuela (1 Samuela 28:7-21). Zjawa, która wyglądała jak Samuel, ukazała się czarownicy – powodując, że ta zakrzyczała ze strachu.

Jednakże, te wersety nie sugerują, że seanse spirytualistyczne działają, i absolutnie nie twierdzą, że czary są czymś dozwolonym. Niektórzy badacze uważają, że Bóg posłał Samuela w tym wyjątkowym przypadku. Ale inni uważają, że to demon podszywał się za proroka, w oparciu o fakt, że uczynił on pewne fałszywe przepowiednie. Na przykład, John Gill zauważa, że zjawa ostrzegła, że wszyscy synowie Saula umrą następnego dnia, jednakże niektórzy
  • Odpowiedz
@kopytko_: jesli robi zdjecie ducha to raczej skierowala by na niego srodek aparatu a nie sie bawi w fotografa kierujac srodek na sciane a duch idzie sobie z boku, nie wiem jak to ujac bo nie nie interesuje sie fotografia ale wiesz co chce przekazac xd
  • Odpowiedz
@Xodet: W to nie wnikam. Nigdzie też nie napisałem, że duchy, to zmarli. A to co zacytowałeś, potwierdza moje słowa. Wierząc w Boga, trzeba też wierzyć w diabła, demona duchy, czy jak by tego nie nazwać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Klopsztanga: to już nie ode mnie zależy niestety. Dałam to co sama dostałam. Być może fb popsuł tez sporo jakość bo było to przesyłane od osoby do osoby. Może to ma jakieś znaczenie- tego nie wiem bo się nie znam ;)
  • Odpowiedz