Wpis z mikrobloga

Się wk@rwiłem z rana na katoli.

Pamiętacie zapewne, jak zastąpiono program dofinansowań do zabiegów In Vitro programem wspierania rozrodczości. No to na ten nowy katolicki program wydano do tej pory 23mln PLN i urodziło się dzięki niemu Z E R O dzieci. Tak przynajmniej wynika z nieudostępnienia tych danych. Czyli wydano 215tys PLN na jedną zgłoszoną do programu parę, po czym gdy leczenie było nieskuteczne... uwaga teraz będzie mocne... wysyłano ich na zabiegi In Vitro bez dofinansowania oczywiście.

Ludzie opamiętajcie się błagam bo to jakiś absurd. Dla przypomnienia program In VItro kosztując 63mln PLN zaowocował 6tys urodzeń!

Tyle prawackiego gadania o depopulacji, małym wskaźniku urodzeń względem imigrantów, a tolerowane jest takie absurdalne rozwiązanie tylko dlatego, że popiera je kościół. 23mln wyrzucono w błoto, a mogło się dzięki tym pieniądzom urodzić 2tys dzieci z In Vitro. Gdzie tu logika? Gdzie sens takiego działania? Nie żal wam wyrzucać kasy na udawanie, że katolskie metody wspierania zapłodnienia są skuteczne?

Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4418727/kosztowal-23-miliony-zlotych-skorzystalo-107-par-nik-chce-wyjasnien-w/

#bekazkatoli #bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #medycyna #polska #gimboateizm
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Na jakiej podstawie mamy fundować jakąkolwiek metodę wspierania zapłodnienia? Nawet jakby każda chętna para dostała pieniądze na zabieg nie wpłynie to w żaden znaczący sposób na demografię. Jeśli ktoś chce In Vitro to niech płaci ze swoich. W-----a mnie to ciągłe wyciąganie ręki po cudze pieniądze, i jeszcze wycieranie sobie gęby demografią i walką o przyszłość Polski. Mało mnie interesuje to, czy Sebek z Karyną spod 5 będą mieli
  • Odpowiedz
@Deszczowski: ponieważ prokreacja to najważniejsza rzecz w państwie. Bez tego kraju nie będzie. Zreszta bardziej się opłaca dofinansować in Vitro niż tego nie robić i ryzykować brakiem dodatkowego obywatela.
  • Odpowiedz
Jakim prawem, ktoś, kto chce dzieci, zabiera mi z portfela pieniądze? TO JEST ZŁODZIEJSTWO

Na jakiej podstawie mamy fundować jakąkolwiek metodę wspierania zapłodnienia?


@Deszczowski, @wypokowy-egzorcysta :

Na jakiej podstawie mamy fundować Wam leczenie w szpitalach, kiedy jakiś seba potrąci Was albo kogoś z waszej rodziny, jak akurat wyszliście po bułki do sklepu? Na jakiej podstawie społeczeństwo ma dokładać się Wam do leczenia waszych dzieciaków, jeżeli jakieś urodziłoby się z
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Modlicie się do tego InVitro jak katolicy do swojego Boga.

InVitro nie rozwiąże problemów z demografią - a jedynie bardziej okaleczy kondycję genetyczną populacji.

Czym jest InVitro? Laboratoryjnym zapłodnieniem i następnie umieszczeniem zarodka w
  • Odpowiedz
@vasper: Po 1. czym innym jest ratowanie życia, które już istnieje, a czym innym spełnianie osobistych zachcianek wybranych ludzi. Po 2. Jestem zwolennikiem pełnej prywatyzacji służby zdrowia. @miki4ever In Vitro nic nie załatwi, to są promile w skali kraju. Problem niskiej dzietności to problem kulturowy, nie biologiczny.
  • Odpowiedz
@halfmaniac: zacytuję na czym polega naprotechnologia:

Metoda opiera się na samoobserwacji według zmodyfikowanej wersji modelu Creightona, pozwala określić dni płodne kobiety oraz ewentualne zaburzenia w jej cyklu miesiączkowym. Okres obserwacji i diagnostyka może trwać do 2 lat i obejmuje trzy etapy: -nauka techniki obserwacji cyklu kobiety według modelu Creightona i zapisywania jej wyników na specjalnej karcie oraz diagnostyka wstępna i badania hormonalne; równocześnie prowadzi się badania mężczyzny (ponieważ zarówno masturbacja,
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

Czysto techniczna sprawa, bo mnie temat srednio interesuje, z tezą zresztą się z grubsza zgadzam - piszesz:

No to na ten nowy katolicki program wydano do tej pory 23mln PLN i urodziło się dzięki niemu Z E R O dzieci. Tak przynajmniej wynika z nieudostępnienia tych
  • Odpowiedz
Po 1. czym innym jest ratowanie życia, które już istnieje, a czym innym spełnianie osobistych zachcianek wybranych ludzi. Po 2. Jestem zwolennikiem pełnej prywatyzacji służby zdrowia.


@Deszczowski: Albo żyjemy w społeczeństwie, gdzie zależy nam na losie innych albo wracamy do czasów plemiennych, gdzie każdy troszczy się tylko o własny tyłek.
Zapraszam do Chin, tam znajdziesz swoje El Dorado, gdzie nikt się nawet nie przejmie, jak ktoś po Tobie przejedzie.
  • Odpowiedz
@vasper: Trzeba wprowadzić praywatne ubezpieczenia. Jeżeli urodzi mi się kalekie dziecko i nie będę w stanie go utrzymywać, to poproszę o wsparcie ludzi dobrej woli, albo oddam do odpowiedniej instytucji
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ @vasper:
In vitro tak, finansowanie z budżetu in vitro nie.
W czasach gdy służba zdrowia jest w bardzo złym stanie, gdy ludzie czekają na operacje nawet latami a zdarzają się sytuacje gdy takiej operacji się nie doczekują absurdem jest finansowanie przez państwo in vitro.
Zresztą ktoś pisał o kosztach rzędu 50 tys. Przecież w obecnych czasach to jest rok pracy i bardzo oszczędnego życia na emigracji. W dodatku
  • Odpowiedz
  • 0
Ludzie opamiętajcie się błagam bo to jakiś absurd. Dla przypomnienia program In VItro kosztując 63mln PLN zaowocował 6tys urodzeń!


@lakukaracza_ skąd te dane? Coś tanio wychodzi.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: tak ogolem, to po jakiego grzyba mam sie dokladac komus do dziecka? chcesz miec dziecko to z---------j by miec kase na taki zabieg. ja tez chce nowy dom czy samochod ale nikt mi nie za sponsoruje z publicznych pieniedzy. to nie zaden soldidaryzm, tylko zwykle zlodziejstow.

wedlug mnie ten program katolicki wyszedl na plus, bo nie trzeba dokladac jeszcze na tych malych najduchow bo 500+, 300+itp itd
  • Odpowiedz
Co za różnica czy 23mln dla kościoła, czy 63mln dla jakiejś kliniki? Walka z adopcją jest zawsze kiepska, a chyba lepiej, że 40mln mniej p------------i na głupoty. Wiadomo, najlepiej by było jakby w ogóle na walkę z adopcją naszego hajsu nie wydawali, no ale nie można oczekiwać od tych debili, że coś mądrego zrobią :[
  • Odpowiedz