Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: no bo taki kumpel puścił mi farmazon, że pobiera sobie powiedzmy w stresie 90 Watt, ale wewnątrz coś się dzieje i sam sobie podbija do 300 Watt powiedzmy. Ale na logikę mi coś tutaj nie pasowało..
@s_t_u_l_e_j: No więc właśnie, ja mam GTX 1070 + i5 8400 = w przeliczeniu mojego kolegi koszt miesięczny przy średnim użyciu dziennym 4h wyszło 5zł, z czego moje obliczenia były około 3x wyższe. Nie chodzi tu o koszty, tylko o to, żeby nie robić #!$%@? z logiki ¯\_(ツ)_/¯
@s_t_u_l_e_j: mniej więcej też tyle wyszło więc chyba mogłem się upierać o swoje. Żeby mieć pewność, kupię te małe ustrojstwo. Wtedy wygrał flaszeczke, bo inaczej "jestem na przegranej pozycji"
@xeorrro: Nie wiem skąd wziął przedział pomiędzy 70-90 W ale na pewno nie w stresie.
Powiedz mu, że maksymalny pobór prądu należy liczyć w stresie i sumować dla każdego komponentu.
Mając zasilacz 600 W i komponenty, pobierające 450W maksymalnie (powiedzmy 200W karta graficzna, 150W CPU i 100W reszta), pod 100% obciążeniem będzie tego prądu pobierał 450W + 10-20%, które wyparowało jako ciepło z zasilacza, czyli plus minus 520 W.
Ale to