Wpis z mikrobloga

@pcstud teraz zwierzat w lesie nie spotykasz bo tam nie chodzisz tylko snujesz domysły przed komputerem. Zwierzyny w lesie jest od groma, moim zdaniem nawet za duzo, odstrzaly sa za male. Nie jestem mysliwym
  • Odpowiedz
@pcstud

wypchane truchło lisa, a nie plastikowa figurka...


Czy to się jakoś różni światopoglądowo od kiełbasy w święconce? Jelita wyciągnięte ze zwłok wypchane mielonymi mięśniami.

Uwielbiam mięso ale zdaję sobie sprawę czym jest. Tutaj mogę zrozumieć ewentualnie zastrzeżenia estetyczne, ale etyczne od nie-wegan trącą hipokryzją.
  • Odpowiedz
@pcstud: myślisz że teraz ktoś strzela dzika czy sarne i zostawia to w lesie ? Wiesz ze dziczyzna jest 2 czy 3 raz droższa niż mięso ze zwykłej świni ? Nic się nie marnuje mój drogi, wszytsko się zjada. Masz jakiś spaczony obraz w głowie. Myśliśtwo kosztuje, musi opłacać składki, robić zadania w lesie wyznaczone przez koło łowieckie jak np. budowa karmników lub zakup siana do dokarmiania i inne, kupić
  • Odpowiedz
@pcstud: Jako myślwy, potępiam... W ogóle wrzucanie do sieci zjdęć marwtych zwierząt jest okropne. Przez takie osoby, myśliwi są postrzegani jako zjeby. Kurła. Wypchane zwierzątko akceptuje tylko w formie edukacyjnej.
  • Odpowiedz
W moim nadleśnictwie wystarczy, że Marian myśliwy to kumpel Zbyszka nadlesniczego i już cyk, magicznie znajduje się przydział na odstrzal zwierzyny.. Czasem myśliwi nie ograniczają się do zwierząt, a i rowerzysta, żona, dziewczynka na koniu wpadnie pod trofea ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie mam nic do odstrzału chorej zwierzyny i tej o nadmiernej populacji, ale po uczestnictwu na kilku polowaniach odechcialo mi się i obrzydlo mnie to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pcstud: ale że polowania to kiedyś było hobby elit to Ty wiedz. Teraz leśne dziadki się za takowych uważają i myślą, że jak #!$%@? w lesie odstrzelą dzika, to będzie wielkie osiągnięcie.
A polowania w celu zapewnienia pożywienia to w krajach rozwiniętych już dawno i nie prawda. Teraz często mięso jest "produktem ubocznym"
  • Odpowiedz
@Legiatto: bawi mnie jak ludzie myślą że myśliwi to tacy super ludzie dbający o przyrode itd xD jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ? ^^ Mój sąsiad jest "myśliwym" jak ktoś potrzebuje jakiejś dziczyzny to on zawsze coś ustrzeli nawet bez tych całych pozwoleń itd. Hajs hajs i hobby strzelanie do zwierząt ^^
  • Odpowiedz
@takidynks bo to są zjeby. Problem z tym środowiskiem jest taki, że ono nie chce albo nie potrafi oczyścić się z patologii i nawet w przypadku najbardziej ordynarnych i ewidentnych wykroczeń czy szkodliwych zachowań, broni "swoich" wszystkimi, możliwymi metodami w ramach jakiejś chorej solidarności zawodowej. I potem mamy takie zeznania kolegów - myśliwych jak wtedy co zastrzelili chłopa w lesie, bo rzekomo zachowywał się jak dzik ().
  • Odpowiedz