Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu jechałem autobusem 502 w Krakowie wsiadł ziomek i chciał kupić bilet w automacie, nie dał rady ponieważ automat był tylko na kartę ,a miał tylko gotówkę poszedł więc do kierowcy. Kierowca powiedział ,że jak to on może nie wiedzieć ,że na 502 są tylko takie automaty na kartę i nie sprzeda mu biletu bo nie i już(miał nawet odliczoną kwotę). Ziomek odszedł smutny i usiadł nie daleko mnie. Pomyślałem sobie kupię mu ten bilet w tym automacie bo mam coś tam karcie.Mam nadzieje ,że przywróciłem u ziomka wiarę w ludzi. Ziomeczek dał mi nawet więcej niż kosztuje bilet. Jego uśmiech i szczere podziękowania pokazały mi ,że proste gesty też mają znaczenie.

#krakow #mpk #czujedobrzeczlowiek #chwalesie
  • 45
dwie różne firmy obsługują mpk u nas, nie dogadały się co do automatów i mobilis ma tylko automaty w których można płacić kartą, a mpk to zależy chyba brali akurat to co najtańsze było...


@nairoht: Automaty MPK są dużo starsze, wtedy płatności zbliżeniowe kartą nie były powszechne, dlatego zrobili gotówkowe. Te za to są awaryjne, bo monety się blokują, gdy źle wpadną w szczelinę (np. przez dziury na drodze), więc nowe
@ms93: kwestia zmniejszenia kosztów eksploatacji urządzenia niż realna chęć zrobienia dobrze pasażerowi ;)
nie nie są dużo starsze. Obecne urządzenia to zeszłoroczny projekt. Można powiedzieć że MPK ma sprzęt w każdym wieku.
Ja kiedyś pomogłem ruskowi/ukraincowi w zatłoczonym autobusie - nikt nie chciał przyjąć od niego gotówki i kupić w automacie na kartę biletu. Nie wziąłem nawet tych dwóch złotych w gotówce, żeby zapomniał o tym jak nikt inny nie chciał mu pomóc ()
@The_Linkos: Moim zdaniem automat na karty jest wygodniejszy, bo ja zawsze mam kartę, a drobne niekoniecznie (gotówkę też zawsze jakąś mam, ale niekoniecznie odpowiednią ilość monet). Wiele razy widziałem ludzi próbujących rozmienić 10 czy 20zł w autobusie, ale kto ma przy sobie tyle drobnych, by im to rozmienić? Zwykle ma się w portfelu max. kilka złotych w monetach. Za to w drugą stronę - kartę ma praktycznie każdy, a jak nie
@JaLurek: są. W Krakowiakach (2014N), a w innych nie ma bo takich nie zamówiono. Ostatnim nowym kupionym rodzajem są Krakowiaki, reszta to przerobione stare wozy.
@ms93: Owszem to prawda dlatego takie KMŁ - Koleje małopolskie poszły w automaty do karty aglomeracyjnej które w większym procencie są tylko na kartę płatniczą.
Wielokrotnie się spotkałem z tym że jednak ludzie starszej daty nie mają karty i jest napinka na cały tramwaj (
@The_Linkos: no tak tylko to właśnie powoduje sytuację gdzie w takich 174 mamy automat który obsługuje i kartę i gotówkę co jest najlepsze, a większości mamy jakiś badziew¯\_(ツ)_/¯