Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu jechałem autobusem 502 w Krakowie wsiadł ziomek i chciał kupić bilet w automacie, nie dał rady ponieważ automat był tylko na kartę ,a miał tylko gotówkę poszedł więc do kierowcy. Kierowca powiedział ,że jak to on może nie wiedzieć ,że na 502 są tylko takie automaty na kartę i nie sprzeda mu biletu bo nie i już(miał nawet odliczoną kwotę). Ziomek odszedł smutny i usiadł nie daleko mnie. Pomyślałem sobie kupię mu ten bilet w tym automacie bo mam coś tam karcie.Mam nadzieje ,że przywróciłem u ziomka wiarę w ludzi. Ziomeczek dał mi nawet więcej niż kosztuje bilet. Jego uśmiech i szczere podziękowania pokazały mi ,że proste gesty też mają znaczenie.

#krakow #mpk #czujedobrzeczlowiek #chwalesie
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Astarothh: Tylko na ok 20 osób w autobusie nikt nie podszedł oprócz mnie.Więc uważam ,że nie jest to normalne zachowanie w szczególności ,że większość ludzi w tym kraju robi tylko tak by samemu mieć dobrze , a potem zdziwieni ,że nikt nie chce pomóc w tak prostej sprawie.
  • Odpowiedz
@blep: się szanuje Mirku.

Bywam czasem w krk i te automaty to prawdziwa zmora. Teraz od razu w automacie kupuje pewna ilość biletów ponieważ czasem bywa tak ze pomimo ze są drobne i karta to automat nie działa albo zdarzają się różne inne stresogenne przygody.
  • Odpowiedz
@blep: ja raz chcialem tak pomoc jakiejs pani ok 30-stki to probowala mnie #!$%@?ć na oddawaniu kasy, stwierdziłem że jak tak to sorry i niech se radzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blep: miałem taką samą sytuacje tylko we Wrocku. Pierwszy raz od 15 lat tam jestem, tak to mieszkam w małym mieście gdzie bilety kupuje się u kierowcy. W kieszeni mam kilka złotych luzem, wsiadam do autobusu, chcę zapłacić a tu zonk, nie ma gdzie wrzucić monet. Pytam się jakiejś dziewczyny gdzie tu się kasę wrzuca, a ona mi mówi, że to tylko na urban card albo zwykła kartę. Zapytałem się
  • Odpowiedz
nie dał rady ponieważ automat był tylko na kartę


@blep: poważnie? Czyli jeśli nie mam karty to nawet nie mógłbym kupić biletu? Kto to w ogóle wymyślił..
  • Odpowiedz
@blep heh, mam inną opowieść o biletomatach a mianowicie w tych #!$%@? skmkach nigdy nie działa biletomat na karte w przeciągu 2 dni 3 razy musiałem kombinować, raz po prostu sie zawiesił, ale miła pani dołożyła mi moniaka do biletu, drugi raz odrzuca transakcje, #!$%@? usiadłem bez biletu i kanar (XD) mówię mu, że nie da się kupić, a on do mnie, no bo jest reset systemu więc sie nie da
  • Odpowiedz
@blep: To jakaś wyjątkowa sytuacja? We Wrocławiu, zanim wprowadzili ten nowy system sam niejednokrotnie kupowałem komuś bilet, bo miał tylko gotówkę, a jeszcze częściej, widziałem jak inni też komuś kupowali bilet. Myślałem że to zwyczajne sytuacja
  • Odpowiedz
@ms93: Ograniczają Twoją wolność, narzucają korzystanie z usług korporacji, a Ty się jeszcze cieszysz. W tym kraju obowiązuje gotówka i każdy powinien mieć zasrane prawo kupić bilet za gotówkę, niezależnie jakkolwiek komu wygodnie jest z karty korzystać. I znając nasze realia, to jak nie kupię biletu, bo nie mam akurat karty, to mandat i tak dostanę, a co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yezdemir: Masz prawo kupić bilet za gotówkę w kiosku, punkcie MPK czy automacie na przystanku. Automat w autobusie to dodatek, nie podstawowy kanał sprzedaży. Nikt nikomu nie zabrania używania gotówki, tylko automat gotówkowy w autobusie po prostu się nie sprawdza, bo jest bardzo awaryjny.
  • Odpowiedz
@ms93: Ale nie zawsze masz okazję kupić bilet za gotówkę w kiosku, punkcie MPK czy automacie na przystanku i po to są właśnie automaty w autobusach. Na całym świecie jakoś mogą takie automaty na gotówkę mieć, tylko u nas jak zwykle wielkie problemy. Niech kupią czy zrobią taki który się nie psuje tak łatwo, proste i logiczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yezdemir: Rozumiem, że cały świat zwiedziłeś wzdłuż i wszerz, że masz podstawy tak pisać? Automaty na gotówkę to raczej relikt i to wcale nie jest norma w żadnym kraju. Normą na świecie są raczej karty miejskie z portmonetką, w automaty biletowe w pojazdach bawi się mało kto. Nie rozumiem z czym masz taki problem, nieposiadanie karty płatniczej w tych czasach to jest niepotrzebne ograniczanie sobie możliwości, bo karty są zwyczajnie
  • Odpowiedz
@Yezdemir: nie ma obowiązku sprzedawania biletu w autobusie, tramwaju czy pociagu. Jak wsiadasz to masz mieć ważny bilet na przejazd, możliwość kupienia w pojeździe to tylko dobra wola przewoźnika.
I nie na całym swiecie. W Londynie nie możesz płacić gotówka w autobusach, tylko Oyster albo karta.
  • Odpowiedz