Wpis z mikrobloga

Mircy ja rozumiem że praca ciężka, że niby brakuje kierowców itp.
Ale dzisiaj rozmawiałem z takim ananaasem że szok.

Taknowałem samochód na stacji paliw i podszedł gość zapytać czy w tej firmie do pracy nie szukają. No to akurat mówię że firma moja ale nie szukamy nikogo. Ten tam wypytywał gdzie jeździmy itp i że jakby wakat był wolny to on byłby chętny bo blisko mieszka. Coś zaczeliśmy rozmawiać o pieniądzach i on powiedział że chce 12,5zł/h na godzinę. Zapytałem go więc jak liczy te godziny, a on odparł że od wyjazdu z bazy do powrotu. Czyli jak śpi to też sobie to liczy.

Może jestem #januszebiznesu, ale odpowiedziałem mu że jak sobie liczy 12,5zł/h i to x 24h. To mogę tak płacić ale jak wogóle nie będzie spał tylko ciągle w dyspozycji.

Oczywiście wyzwał mnie od dziadów i poszedł.

#pracbaza #bekaztransa #transport #spedycja #logistyka #ciezarowki
  • 80
To mogę tak płacić ale jak wogóle nie będzie spał tylko ciągle w dyspozycji.


@xspeditor: Ale tak na upartego, jak wyślesz go na 3 tygodnie w trasę to chyba nie twierdzisz, że godziny wolne spędzone w kabinie gdzieś na parkingu w wypiździajewie dolnym rzeczywiście można traktować jak wolne spędzane w domu? Tak naprawdę wyszło by podobnie tylko zamiast dać mu godzinówkę to musiałbyś mu to zapłacić pod inną nazwą.
@xspeditor w czym problem to wyjdzie jakieś 6-7 tys więc normalna stawka przy zwykłym transporcie nie specjalistycznym.

Fakt takie gadanie 12,5zl za godzinę trochę bractwem zajeżdża. Mógł powiedzieć 300zl dniówka i tyle.

Zresztą czego można było się spodziewać skoro powiedziałeś mu, że wszystkie zestawy obsadzone a on Ci tłumaczy za ile by chciał jeździć.
@Kamil32123: nie, taki 35lat. Z tymi starszymi co każdy w środowisku zna to się rozmawia inaczej. Przychodzi mówisz mu jeździmy tu i tu . Place tyle i tyle, jeżeli Panu pasuje to zapraszam. A z tymi młodszymi to dramat. Zreszta nie wiem jak dokładnie wyglada rekrutacja teraz bo obecni kierowcy ściagają kolegów. Wiec ja nawet nie mówię gdzie jeździmy i jak place bo wszystko wiedza.
@xspeditor kurde mi płacą a pracuje też w transporcie (statek 12 tyś kontenerów ładowność) jako oficer nawet jak w domu siedzę 3 miesiące - stawka dzienna 530zł dzień w dzień czy to weekend czy święta i nikt nosem nie kręci bo wie że jak pracownik i odejdzie to mają wielki problem żeby znaleść specjaliste
@kamillo007:

1. Zadnemu trzeciemu ani drugiemu oficerowi z pudelek nie placa 15k on/off, nie czaruj.
2. Czy w kazdej swojej wypowiedzi nusisz wspominac ze jestes oficerem?
3. Takich jak ty jest na peczki, zastapic cie moga jednym telefonem, nie posiadasz zadnej tajemnej wiedzy.
4. Jak juz sie tak chwalisz wszedzie ile zarabiasz to zainwestuj 15zl w slownik ortograficzny.

@anwaldt @karski @pro_publico_bono
@kamillo007: slownik nie pomoze w literowkach. Kazda twoja wypowiedz to “jestem oficerem, zarabiam tyle i tyle”. Przykro sie na to patrzy. Jestes biednym czlowiekiem, bo jedyne co masz lub czym mozesz (chociaz nie ma czym) sie pochwalic to kasa. Masz bardzo bujna wyobraznie kolego. P.s. araby #!$%@? placa.
@bartek555 Gdzie to napisałem? Gdzie? CO to tez OOW napisałem gdzieś może ze jestem OOW a nie 3 chyba ze w 2017 czy 2016. Zresztą z ciekawości zrolowałem sobie swoje wpisy i nie widze tam nic takiego co piszesz :) Zresztą nie wiem chłopie o co Ci chodzi co Ty mnie sledzisz od 2 dni nie masz co robić czy na statku Ci sie nudzi? P.S płacą lepiej niż MSC masz słabe
@kamillo007: z twoim sposobem wypowiedzi, gdybys byl “cheffem” to nie omieszkalbys to zaznaczac w kazdym poscie. Tak, przejrzalem twoj profil przedwczoraj czy tam wczoraj, bo dawno nie widzialem, zeby ktos mial taki bufoniasty sposob wypowiedzi. Stad tez wiem, ze 7 mcy temu napisales, ze jestes w branzy 4 lata. Chcesz mi powiedziec, ze po zalozmy tych 5 latach na pudelkach ktos cie awansowal na cheffa (sic!) 399m kontenerowca? Pokaz te swoje
@bartek555 To był 1 kontener na jakim byłem wcześniej raz bylem tylko na GC. A 5 lat to mało czasu pokaż mi jedną osobę która po 5 latach za offa dalej jest 3 czy 2 offem bo ja takich nie znam. Chyba że Ty tyle latałeś za 3 czy tam 2 to Twoj problem. Umowę jeszcze co haha dobre może skan KŻ sobie szanowny Pan życzy?
@kamillo007: nie rozumiem w ogole twojej skladni. Nie piszesz w ogole jak wyksztalcona osoba. A jaki problem wrzucic foto z cyferkami, przeciez nie wymagam twoich danych. Mowisz, ze jestes na 400m pudelku, a pokazujesz o polowe mniejsze general. Motasz sie chlopie. Mam ci pokazac? Pelno takich ludzi, jak bedziesz kiedys moze zdawal egzamin na chiefa to popytaj sie o wiek i statki na ktorych plywaja.

Maja i co z tego? Nie