Wpis z mikrobloga

Dobry dzień,
Ponad pół roku temu pytałem Was o inicjatywę dotyczącą stworzenia kursu omawiającego .NET Core, mikroserwisy, Docker itp. Temat oczywiście żyje i przymierzamy się w końcu do rozpoczęcia nagrywania odcinków (po drodze mieliśmy trochę wystąpień na różnych konferencjach, udało się zebrać masę wartościowych opinii, w związku z czym trwa nieustanny refactoring ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Zmieniliśmy również samą koncepcję tzn. chcemy nagrać kurs jako tzw. "wyjście z monolitu" i jego ewolucja w system rozproszony (stąd też w repozytorium pojawił się właśnie projekt monolitu i dodatkowo aplikacja webowa w Angularze 6 - ofc jeszcze niedokończona).

Na ten moment zapraszam Was na świeży wpis omawiający nasz projekt DShop, stos technologiczny itp. (u Darka na blogu znajdziecie omówienie w naszym rodzimym języku).

Niedawno mieliśmy również przyjemność wystąpić w webinarze Wroc# Online, gdzie w ciągu godziny zasypaliśmy widzów dość dużą ilością różnorodnych tematów - jeśli interesuje Was z czym to się je, jak zacząć, a następnie projektować rozproszone aplikacje to zapraszam do śledzenia tagu #akademiaspetza oraz #dshop gdzie będą się pojawiać kolejne materiały.

#csharp #dotnet #dotnetnews #dotnetcore #mikroserwisy #programowanie #programista15k #programujzwykopem #spetz #devmentors
spetz - Dobry dzień,
Ponad pół roku temu pytałem Was o inicjatywę dotyczącą stworzen...

źródło: comment_tyQPiP4XCHPdhFWGlm6yhnHVoodFQUCq.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spetz: Ja mam takie pytanie (trochę czepialstwo): czemu Polacy tłumaczą services na serwisy? Przecież to nie ma nic wspólnego. Ja bym powiedział usługi albo service'y.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jigsaw96: masz rację, przyjęło się "tłumaczenie" 1:1 ale sam osobiście często używam "usługi", a po prostu większości kojarzy się z miejsca mikroserwis zamiast mikrousługa :).
  • Odpowiedz
  • 0
@spetz super, czekam na to z niecierpliwoscia, ponieważ muszę zająć się tym w pracy i warto byłoby zacząć od podstaw.
  • Odpowiedz
  • 0
@spetz ogólnie szerokopojety serwis internetowy związany z testowaniem i automatyzacja procesu CI. Ja sie na tym nie znam, robię aktualnie staż no i za wiele tam nie zdzialam, ale warto choć trochę liznac temat.
  • Odpowiedz
@spetz: dzięks, tak tylko chciałem się upewnić, bo myślałem, że może dockera z windozą jakoś odpalasz co by było też ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak z ciekowości, czemu nie coś na JVM?
  • Odpowiedz