Wpis z mikrobloga

  • 2
@Jacinda 84% i to jest zaliczenie? W moich czasach minimum to 160%. Poważne wyniki zaczynały się od 350%. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gratulacje. Już myślałaś, gdzie wyjeżdżasz, jeśli skończysz studia? Ucz się już danego języka. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jacinda: Świetnie, a teraz wybierz sobie jakiś cywilizowany do życia i ucz się języka. W październiku zacznę 6. rok i tyle się napatrzyłem na realia naszego systemu ochrony zdrowia, że stwierdziłem, że nie warto niszczyć własnego i lepiej jechać gdzieś, gdzie szanuje się naszą pracę.
  • Odpowiedz
@Jacinda: nie ma za co. Uwielbiam, kiedy ludzie przyrównują innych swoją miarą. Dla nich tylko informatyka jest rozwiązaniem. Szkoda, że nie wiedzą, jak wygląda świat poza ich piwnicą. Takie wyniki (za pierwszym podejściem!)
dają obraz twoich możliwości. Nauki będzie dużo i chwil zwątpienia też, ale twój kierunek to inwestycja na całe życie, także powodzenia! ;)
  • Odpowiedz
@StaryZielony Co XD? Zdałam na podobnym poziomie co opka (ale to było dwa lata temu) i nie uważam, żebym się nadawała na programistę15k. Takie wynik z podstawowej matury to nie jest nic wybitnego.

Ale za te rozszerzenia szanuje.
  • Odpowiedz
@Jacinda hurra dostalam sie na studia na ktorych przez 6 lat bede tyrac po 20h dziennie zeby potem dostac sie na specjalizacje i tyrac przez nastepne 5 lat a potem juz z górki 20 lat dymania za minimalna xD
  • Odpowiedz
@Jacinda:

jeden z niewielu głosów rozsądku xD

No nie, to nie jest głos rozsądku. To jest głos, który potwierdza twoje emocjonalne podejście. Niestety komentujący tutaj nie rozumieją, że nie da się 19-latków z marzeniami przekonać do czegoś za pomocą argumentów, oni muszą dopiero zmarnować kilka lat życia i #!$%@?ć się na własnym rowerku. Wiem, bo zrobiłam to samo. Łatwo jest podejmować lekkomyślne decyzje, kiedy się nie rozumie jak to jest
  • Odpowiedz
@Jacinda: Gratuluję!!! Medycyna to piękne studia, najgorsze pierwsze trzy lata później już z górki :D I w cale nie jest tak, że siedzi się ciągle w książkach. Poznasz na studiach wiele wspaniałych osób i nie bądź zdziwiona, że ktoś usuwa materiały z dysku xD Te studia mają wiele uroku. Nie wyobrażam sobie studiować coś innego. Pro tip: Pracuj na średnią i nad językiem i składaj na praktyki wakacyjne z program
  • Odpowiedz
@kadbery: to przyjmij do świadomości, że jeśli ktoś nastawia się tylko na jeden kierunek i podporządkowuje niemu swoje matury i profil licealny, to dawanie mu rad na tym etapie jest bezcelowe. Zawsze warto spróbować swoich sił, szczególnie po takim wkładzie pracy. I nie ma to nic wspólnego z marzeniami. Sugerowanie, że takie podejście jest emocjonalne, to zaprzeczenie logice. Po pierwsze, to zwykła radość ze świetnych wyników, którą chcą zepsuć takie
  • Odpowiedz
@StaryZielony: Za 15k to teraz nawet rezydent do roboty nie chce przyjść. Oczywiście ten bardziej rozgarnięty. @loczyn: dlaczego? Ja w PL zarabiam praktycznie tyle samo, ile zaproponowali mi w UK, a godzinowo pracuję mniej. Zależy od specjalizacji.
@Jacinda: kurła, jak zdawałem to miałem z biol jakieś 80%, chem podobnie, fizyka 60% i był to najlepszy wynik w szkole i dostałem się w pierwszej rekrutacji na wszystkie
  • Odpowiedz