Wpis z mikrobloga

@loczyn: dlaczego? Ja w PL zarabiam praktycznie tyle samo, ile zaproponowali mi w UK, a godzinowo pracuję mniej. Zależy od specjalizacji.


@ponik_kolny: Dałeś kiepski przykład, bo UK jest kiepską destynacją dla lekarzy. W Austrii, Szwajcarii czy Niemczech możesz zarobić 120-150k usd/rok, to jest praktycznie 2-3 tyle co w Polsce, a w USA od 150k to zaczynasz, a niektóre specjalizacje są w stanie dociągnąć nawet do 500k usd/rok.

Zarabiasz
  • Odpowiedz
@loczyn: W stanach conajmniej 1/3 zarobków przeznaczasz na ubezpieczenie od pozwów. Co nie zmienia faktu ze tam sie zarabia najwiecej. Problemem dla nas jest nostryfikacja która jest dużo trudniejsza. Kraje niemieckojęzyczne to dla nas najlepszy kierunek, w Niemczech z czego co sie orientuje wymagają certyfikatu językowego. Ale z tymi zarobkami rzędu 120-150 przesadzasz. Lekarz na specjalizacji lub zaraz po ma średnio 50-70k€
@ponik_kolny: jaka masz specjalizacje? Kardio inwazyjna?
  • Odpowiedz
@loczyn: @xxxxxxxxD: 30-40k w zależności od tego ile pracuję. Nie chodzę w dzień do pracy, mam 4-5 dyżurów w tygodniu po 16h i jeden weekendowy 24h + około 50 MR miesięcznie. Moja specjalizacja w USA (radiologia) jest praktycznie niedostępna ze względu na konkurencję, poza tym nie wiem czy by mi się chciało teraz zdawać USMLE i drugi raz robić specjalizację. Niemieckiego nigdy się nie uczyłem, poza tym nie
  • Odpowiedz
@loczyn: Jak nie robi po 400h miesięcznie to około 4-8razy mniej, jak bierze dyżury w powiatowych, NPL itp. to gdzieś 2 razy mniej xD zdaję sobie sprawę ze w Polsce mało płacą i sam czasami myśle o wyjeździe ale jednak wolałbym zostać tutaj w Polsce. Dobrym rozwiązaniem jest wyjechac tam na samą specjalizacje i pózniej tutaj wrócić :p @ponik_kolny: teraz radiologia to wdzięczna specka, myślałeś moze o pracy
  • Odpowiedz
@xxxxxxxxD: Pracuję tylko zdalnie w chwili obecnej :) Na razie z Polski, ale nie wykluczam się wynieść w przyszłości w cieplejsze miejsce, tylko muszę jeszcze popracować nad skillem w niektórych dziedzinach i dorobić kilka papierków.
  • Odpowiedz
teraz radiologia to wdzięczna specka, myślałeś moze o pracy zdalnej? Zycie w Tajlandii, siedzisz na płazy i opisujesz zdjęcia xD ehh, zeby to było takie łatwe...


@xxxxxxxxD: O, nawet nie wiedziałem, że istnieje freelance dla lekarzy :D

Robi to ktoś tak?
  • Odpowiedz
@ponik_kolny: A taka zdalna praca od strony finansowej jak wyglada? Możesz powiedzieć czy to nie temat do rozmowy na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Słyszałem o takich osobach ale żadnej nie poznałem.
@loczyn: podobno coraz więcej osób ale wciąż są to raczej pojedyncze przypadki ;p
  • Odpowiedz
  • 2
No to witamy na pokładzie. Milion razy stwierdzisz, że na co Ci to, ale fajnie się studiuje. Gratulacje =D
Plus zapraszam do Poznania. U nas jest fajnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jacinda: Pewnie już ktoś to pisał wcześniej ale powtórzę, zanim pójdziesz na studia medyczne, porozmawiaj z młodymi lekarzami. Zadaj im jedno najważniejsze pytanie, czy gdyby mogli znowu podjąć decyzję o wyborze kierunku to czy po raz drugi wybraliby medycynę.

Mój różowy jest lekarzem, teraz już z całkiem niezłym stażem i naprawdę męczy się w tej pracy. Z powodu różowego mamy też masę znajomych lekarzy i każdy z nich na wspomniane wcześniej pytanie odpowiadał "ni #!$%@?".

Zwracam Ci uwagę na jeden ważny aspekt, to jak Ci się wydaje jak te studia i zawód wygląda, a jak jest na
  • Odpowiedz
Pamiętaj tylko umed i akademiki polecam ds1 medyk. Do tego co roku są obozy we wrześniu dla ludzi którzy zaczynaja. Tam dowiesz się wszystkiego i nic Cie nie zaskoczy ;)
  • Odpowiedz
@drect:

Dawanie nam rad jest bezcelowe, bo poszliśmy do liceum i maturę zdaliśmy

Zgadzam się w całej rozciągłości, dokładnie o tym pisałam. Masz ze sobą ten sam problem co OP. Tobie się teraz wydaje, że 3 lata liceum i matura to sporo poświęconego czasu. Nawet zdanie dodatkowego kierunku na maturze to kwestia roku. Pracować będziesz kolejne 50 lat. Widzisz, ja uważam, że jeżeli całe środowisko młodych lekarzy mówi Tobie, że
  • Odpowiedz