Wpis z mikrobloga

Mirki, od pewnego czasu próbuje sie zdiagnozować a nie miałem kiedy pójść na badania - biore sie za to, bo przypuszczam jedno z tych chorób:

-anemia
-niedocisnienie/hipotonia
-niedoczynność przysadki
-cukrzyca
-wtórna niedoczynność kory nadnerczy

Objawy:
-slaba motywacja
-nic sie nie chce
-zmiennosc nastrojow
-mdleje gdyby stoje dluzej
-zimne stopy i dlonie cały czas nawet przy wysiłku, teraz siedze i mi stopy zdretwialy z zimna
-gdy gwaltownie wstane kreci sie w glowie i pare razy zemdlałem
-zerowa potliwość
-sucha skóra
-słaba erekcja( po paru minutach opad)
-niskie libido
-blada skóra
-koncentracja słaba
-czasem migreny
-poranny niepokój i szum w uszach (kortyzol?)

Badania które mysłalem zeby wykonac:

-usg nerek
-tarczyca TSH, FT3, FT4
-test stymulacyjny ACTH
-aldosteron
-DHEA
-FSH
-LH
-prolaktyna

Kiedys wykonywałem pare badan i fsh i lh było dość nisko jak na 22 latka, tsh wyszło raz poraz norme 4.5, ale poteem spadło tyle że nigdy poniżej 3 nie zeszło, prolaktyna raz powiekszona o 2 jednostki. Na usg jamy brzusznej małe polipy mi babeczka wykryła (wtedy byłem sprawdzać wątrobe bo mam mega dużą bilirubine)

Co jeszcze zbadać? #lekarz #badania #medycyna #zdrowie #pytanie #mikrokoksy #kiciochopyta #psychologia
  • 21
@miszo_balkan chyba trafiam na słabych lekarzy, bo nawet prywatnie to tylko jeden dobrze mnie pokierowal. Mam trochę przygód zdrowotnych za sobą i gdyby nie moj samodzielny research to nie wiem czy bym miała diagnozę.
@NiebotycznyWojciech nie mam nerwicy zdiagnozowanej, ale objawy tego co mam/miałam są bardzo podobne i wiem, ze nerwica moze w najrozniejszy sposob sie objawiac, nawet bólowo
A to ze nie masz motywacji i ci sie nic nie chce nie musi byc powiazane z resztą objawów
@NiebotycznyWojciech samopoczucie, stres, nastrój często tak wplywa, ze moze sie wydawac ze cos nam jest poważnego.
Ja na przykład jak przezywam duzo stresu to mrowią mi ręce, drętwieją, wręcz czasem bolą, to samo z nogami, kłuje w różnych miejscach, a nie mam zadnej choroby psychicznej.
@NiebotycznyWojciech: miałem podobnie, pomogła mi zmiana diety na zdrową z odpowiednią ilością kalorii i siłownia. Zdecydowanie odżyłem, motywacja wróciła, przestałem odczuwać bóle w klatce piersiowej, zauważyłem że nawet włosy i paznokcie mi się poprawiły i przestałyśleć o tym jak to jest #!$%@? i beznadziejnie. I to nie wszystkie zmiany na plus, jest tego więcej.
@NiebotycznyWojciech: najpierw idź do rodzinnego i zeby jak najwiecej badań przepisał. Do dobrego endokrynologa i tak będziesz czekał, nawet prywatnie. Byłem kiedyś u Anny Maj, spoko babka i zdiagnozowała u mnie niedoczynność, pomimo tego, że reszta lekarzy bagatelizowała wyniki badań i mówiła, że wszystko ok.
@NiebotycznyWojciech: z doświadczenia powiem ci, że pójście do rodzinnego gówno da, nie wiem dokladnie na 100% jak jest u androloga ale samo tsh i morfologia endokrynologowi gowno dają, wiem, bo mama jest i zwykle ludzie wlasnie do niej wbijają z takimi pdostawami co jest tylko marnowaniem czasu i pieniedzy, bo i tak musisz przyjac na kolejna wizyte z dodatkowymi badaniami profilu tarczycowego i nie tylko.