Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na Tavuk sis, czyli turecki kebab z kurczaka, który w głosowaniu miesiąc temu zebrał prawie 800 głosów..

Jest to danie bardzo proste i świetnie nadające się jako urozmaicenie grilla z rodziną i znajomymi. Tavuk sis przypomina nieco nasze szaszłyki, na jego smak wpływa jednak całkowicie inny sposób marynowania. Mięso w marynacie powinno leżeć kilka godzin, więc jeśli przygotujecie je niedługo to tavuk sis kebap możecie zjeść nawet dziś po południu / wieczorem.

Tavuk sis to odmiana sis kebabu (kebaby takie robione są na metalowych szpikulcach - sish), którego nazwę determinuje mięso z jakiego jest robiony - tavuk to kurczak. Wbrew mylnej opinii jaka panuje w Polsce kebaby z kurczaka są w Turcji bardzo popularne. Powiedziałbym nawet, że mięso kurczaka w kebabie jest przez Turków częściej wybierane niż przez Polaków, ale wynika to tylko z moich obserwacji i niestety nie mam badań na ten temat ;)

Przy przygotowaniu merytorycznym tego przepisu pomagał mi Bugrahan - kolega, który jest Turkiem. Ten sam z którym konsultowałem przepis na Adana Kebap, który publikowałem około dwóch miesięcy temu.

Mam nadzieję, że przepis Wam się spodoba i urozmaici waszą kuchnię. Jak co tydzień czekam na zdjęcia waszych kebabów! Afiyet olsun!

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
Pobierz MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na Tavuk sis...
źródło: comment_IZ7zNhr94bLBuaHdgxularWEua0E4PZv.jpg

Jakie jest twoje ulubione mięso w kebabie?

  • Wołowina 19.5% (384)
  • Kurczak 28.0% (552)
  • Baranina 48.9% (962)
  • Wieprzowina (sic!) 3.6% (71)

Oddanych głosów: 1969

  • 110