Wpis z mikrobloga

Wiesz Mirku, znajomy w pracy mi kiedyś opowiedział o leczeniu magnesem nałogu, coś na zasadzie trzymania magnesów na uchu i to ma niby pomoc. Jak chcesz to sprawdź ale ja nie wierzę w takie szamańskie metody no ale tonacy brzytwy się chwyta ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kamil32123
@Kamil32123 powodzenia!
Mój tata rzucił z dnia na dzień, jak pewnej nocy jako chyba 3 czy 4-letni szkrab, chora, przyszłam do nich do łóżka i dostałam takiego ataku kaszlu, że aż się dusilam. Wtedy sobie uświadomił że nie krzywdzi tylko siebie i od tego dnia nie pali.
@Kamil32123: Ja już jestem wolny do 6 miesięcy. A wykorzystałem do tego E-papierosy. Kupiłem takiego, na początku używałem razem z normalnymi, potem odstawiłem najpierw normalne i po 3 dniach organizm się przyzwyczai do e-papierosów, a następnie co dwa tygodnie zmniejszałem dawkę nikotyny w liqudzie z 18 , potem na 11, 6, aż w końcu paliłem zerowe. I nawet te zerowe bardzo pomagały na początku jak się miało kryzys. Potem odstawiłem wszystko
@Desparos: desmoksan i tabex zawieraja cyzynę ktora w dzialaniu jest podobna do nikotyny. Czyli przypomina to gaszenie ognia przy pomocy benzyny.
Champix zawiera warenikline i blokuje receptory w mózgu odpowiadajace za dawanie przyjemnosci z palenia. Rozdziela otrzymywanie relaksu/przyjemnosci po zapaleniu fajki na tyle mocno, ze sam rzucasz palenie i nie czujesz potrzeby wrocenia do nalogu. Bardzo dziwne uczucie. Jak chcesz to napisze cos wiecej z perspektywy osoby uzaleznionej (jaką bylem). Jakie
@Kamil32123
Najgorszy jest ten głód, ja to chodziłem jak nakręcony i ciągle #!$%@?. Dwa pierwsze miesiące były słabe, książkę polecaną wyżej też kupiłem ale nie pomogła.
Trzeba spiąć się w samym sobie.
@Kamil32123 ale np. takie:

Po wprowadzeniu leku do obrotu wśród pacjentów próbujących zaprzestać palenia za pomocą preparatu zgłaszano zmiany w zachowaniu lub myśleniu, lęk, psychozy, zmiany nastroju, zachowania agresywne, depresję, w tym, w rzadkich przypadkach, myśli samobójcze i próby samobójcze.
@Desparos: @Kamil32123: Trzeba/powinno sie ten lek brac pod okiem lekarza, bo u niektorych moze poglebic stany depresyjne ktore mają.
Lista skutkow ubocznych jest dluga ale w wiekszosci obejmuje rzeczy typu: kolorowe abstrakcyjne sny czy to ze sie je swietnie pamieta po przebudzeniu (obie rzeczy u mnie wystepowaly), czy na przyklad „mulenie” w zoladku jesli wezmiesz tabletke na czczo.
Ale jest rewelacyjnie skuteczny i bierzesz go tylko przez pare tygodni. Lepsze
@Kamil32123: desmoxan działa (sam nie testowałem) ale rodzice rzucili po ok 20kilku latach palenia dzięki niemu, jeszcze opcja przerzucic sie na e papierosy, a pozniej z tego łatwo juz wyjść, albo poprostu popalac sobie te beznikotynowe smaczki.
@Desparos: @Kamil32123: Bylo kilka przypadkow samobojstw po champixie ale to byly osoby ktore juz mialy zaawansowana depresje, a ten lek tylko to poglebil doprowadzajac do tragedii. Jakby nie bylo lek oddziałuje na mozg.
Jesli nie macie problemow z depresja, braku checi do zycia i macie wokol siebie ludzi z ktorymi mozecie pogadac to nie ma sie czego obawiac.
@Kamil32123: paliłem z 4 lata, jak się nudziłem, przed zajęciami, w rpswriw, po zajęciach, przed snem, jak wstałem, dużo...rzuciłem z dnia na dzień bez żadnego gadaniaz bez żadnych gum czy coś...teraz w maju minęło 4 lata bez fajka i jest git
@Desparos: Ten champix jest o tyle inny ze zanim zaczniesz go brac to ustalasz (sam wybierasz) sobie dzien w ciagu dwoch tygodni w ktorym sam z siebie przestaniesz palic. Po tym zaczynasz brac pierwsza serie tabletek o mniejszej dawce i masz NADAL palic jak zwykle. Po paru dniach nastepuje ciezka do opisania zmiana.
Znasz to uczucie motylkow w zoladku kiedy chce Ci sie palic i to uczucie rozluznienia i brak tych