Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NooB1980: przecież moja trzustka nie zacznie działać jak zmniejszę podaż węgli.
Motocyklistów też nie powinno się leczyć za darmo, bo przecież sami wsiedli na motocykl.
@matti05: Szczegolnie tych na scigaczach przekraczajacych dozwolone predkosci.

przecież moja trzustka nie zacznie działać jak zmniejszę podaż węgli.


@matti05: Taka ilosc 0,5-1g/kg Ww obsluzy, czego dowodza badania lek. med. Jana Kwasniewskiego i LCHF na calym swiecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To Ci mówię, że nie obsłuży. Nawet jak nie jem to muszę dostarczać insulinę organizmowi, bo wzrost glikemii powoduje nie tylko to co się zje.
Wyobraź sobie, że odpowiedni wysiłek fizyczny również powoduje wzrost poziomu glukozy we krwi.

@matti05: Taka ilosc 0,5-1g/kg Ww obsluzy, czego dowodza badania lek. med. Jana Kwasniewskiego i LCHF na calym swiecie.
@NooB1980:
@matti05: To ci mowie, ze obsluzy bez insuliny lub z bardzo malymi jej dawkami, za ktore sam powinienes zaplacic. Nie mam zamiaru sponsorowac recept cukrzykow typu I i II, otylych i osob z miazdzyca, hashimoto, niedoczynoscia tarczyca, cholesterolemi. Nie powinno sie tych syndromow sponsorowac z publicznych pieniedzy, gdyz sa wyleczalne i do opanowania przez odpowiednia diete. Jak chcesz ubezpiecz sie prywatnie i jedz co ci sie podoba, ale wtedy nie lecz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NooB1980: do Zięby mnie też zaraz wyślesz?
Wiem jak zachowuje się glikemia bez jedzenia, ale Ty nie możesz mieć o tym pojęcia, bo wtedy nie pisałbyś takich rzeczy.
Dieta zmniejsza podaż węgli, ale nie cofa uszkodzenia wysp beta trzustki, więc nie można mówić o wyleczeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NooB1980: jeżeli pytasz mnie o c-peptyd to nie pamiętam, ale ostatnio miałem chyba sprawdzany dwa lata temu przy diagnozie. Co do cukrów na czczo to zazwyczaj 100-130.
A ja nie mam ochoty płacić na patologię w postaci 500+ i co z tego. Jeżeli kiedykolwiek na cokolwiek zachorujesz, czego Ci mimo wszystko nie życzę, to lecz się jak uważasz, ale ja robię to po swojemu i jest dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NooB1980: ja nie neguję diety i jej wpływu na zdrowie i różne schorzenia, ale próbuję Ci wytłumaczyć, że tyle co udało mi się poznać mój organizm przy chorobie to sama dieta mnie nie uzdrowi. Zresztą trochę ludzi z cukrzycą poznałem i z pewnością zwłaszcza rodzice dzieci z CT1 woleliby pilnować diety niż podawać dziecku insulinę.
@matti05: Napisalem, za wlasne pieniadze rob co chcesz. Nikt nikomu nie bedzie zabranial wbijania wlasnymi rekoma gwozdzi od trumny. Za publiczne $ stosuje sie metody, ktore ograniczaja paliwo dla stanow zapalnych, czytaj glukoze!!!

Co do cukrów na czczo to zazwyczaj 100-130.


@matti05: Takie wartosci uzyskuje sie dieta wysokotluszczowa.

A ja nie mam ochoty płacić na patologię w postaci 500+ i co z tego.


@matti05: Ja tez, ale nie mam
Pobierz
źródło: comment_jvtJS1JIr85Qk2Q8OYcKpIyuRrg8r1cX.jpg
do Zięby mnie też zaraz wyślesz


@matti05: Zglos sie tu

To ci mowie, ze obsluzy bez insuliny lub z bardzo malymi jej dawkami,


@NooB1980:

Z mojego doświadczenia wynika, że w cukrzycy typu pierwszego udaje się „odejść” od insuliny w około 20% chorych. Jest to spowodowane tym, że większość chorych ma w znacznym stopniu zniszczone komórki trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny. Żywienie optymalne zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę do około 10%, ale