Wpis z mikrobloga

Dostałem wczoraj od dermy maść (Protopic) bo coś mi zrobiło się pod okiem.
Mam smarować raz dziennie, wieczorem. Po chwili zaczęły mnie piec oczy mimo że nie zatarłem sobie do nich maści.
Mija prawie 24h a pieczenie jakbym wtarł sobie ostrej papryki nadal czuje.
Aż boję się dziś znowu jej używać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na ulotce niby napisane jest że często powoduje miejscowe pieczenie, swędzenie itp. ale to chyba odnosi się do traktowanych miejsc.
Niby po tygodniu stosowania organizm się przyzwyczaja :/
Nie wiem co robić.
#lekarz #zdrowie #medycyna #dermatologia i #rozowepaski bo one na pewno ogarniają tematy wszelkich substancji wcieranych w buzię xD

  • 18
  • Odpowiedz
Tez kiedyś dostalem taką masc od dermatologa. Piekło w #!$%@?, zaczalem czytac ulotke, dotarlwm do nowotworow i odstawilem do gowno po tygodniu.
  • Odpowiedz
@Nieuk0192: napisane że nie prowadzono badań które potwierdziły związek bądź wykluczyły pojawienie się nowotworów u osób które wcześniej stosowały tę substancję więc ostrzeżenie pewnie trochę na wyrost.

A piekło co, tez oczy?
  • Odpowiedz
@tomy86 to bylo w #!$%@? lat temu, ale pamietam ze dostalem to na przesuszoną skorę przy brwiach no i tam smarowalem, a piekla cala morda + pocenie i caly ryj czerwony przy lekkiej zmianie temperatury xd
  • Odpowiedz
@tomy86 Mnie też po Protopicu strasznie piekło, nie byłam w stanie go używać. I po tygodniu 'mój organizm się nie przyzwyczaił' na co prawie płacząc czekałam. Uczuć jakby Ci rozgrzaną patelnię do twarzy przykładali, a Ty nic nie możesz z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@tomy86: a wychodziles na slonce po posmarowaniu tym twarzy? przy protopicu trzeba stosowac krem z mocnym filtrem albo inaczej chronic skore przed sloncem.
@Nieuk0192: dostac immunosupresant na przesuszona skore, to grubo. na azs stosuje sie w pierwszej kolejnosci emolienty, potem sterydy, a jak nie pomaga, to dopiero wszystko inne
  • Odpowiedz
@tomy86: @Nieuk0192: w ulotce Apapu macie ostra niewydolność wartoby, w antybiotykach wstrząs anafilaktyczny, itd, itp. Jakby tak się przyjrzeć, to z 90% leków ma w ulotce śmiertelne działania niepożądane xD
  • Odpowiedz
@ZdrowiePaleo: bezpośrednio po posmarowaniu nie wychodziłem ale następnego dnia, czyli dziś, wiadomo.
Dziwię się bo u mnie powierzchnia jaką smaruje maścią jest wielkości może dwóch pięciozłotówek. I taka od razu reakcja?
Zauważyłem że oczy bardziej pieką na słońcu jak i siedząc przy komputerze, a nawet na telefonie :/
  • Odpowiedz
@tomy86: ja mialam po pewnym czasie stosowania skore, ktora wygladala troche tak, jakby byla fioletowa... jestes pewien, ze nic nie dostalo sie do oczu? sprobuj kupic jakis krem z filtrem w aptece i smarowac przed wyjsciem z domu. i przy okazji opowiedz farmaceutce to problemie. moze cos wiecej doradzi
  • Odpowiedz
@tomy86: szczerze mowiac, to nie mam pojęcia. najlepiej zajrzyj do ulotki i do apteki, a jak dalej bedzie nie tak, to do lekarza. w przypadku skutkow ubocznych wstrzymalabym sie moze od dalszego stosowania bez konsultacji ze specjalista
  • Odpowiedz
@tomy86: @Nieuk0192: @RozowyPaskud: trochę archeologia wykopkowa, ale może jak nie Wam, to komuś na przyszłośc pomoże.

jak to działa:



to tyle teorii. a praktyka:

protopic występuje w 2 dawkach: 0,03% i 0,1%. zasadniczo w istotnych zmianach skórnych raczej 0,03% nic nie da, ale za to ma inne, fajne zastosowanie. kupujemy małe opakowanie (10g) 0,03% (lekarz na luzie da receptę, jak wyjaśnicie po co) i duże 0,1% (ofc jeśli aż
  • Odpowiedz