Wpis z mikrobloga

Sporo ludzi w wieku 22-25 (przynajmniej z takimi mam doczynienia), wręcz chwali się jak to oni nie mają czasu na jakieś tam durne hobby, oni są poważnymi ludźmi, z poważnymi zajęciami. Tak mnie rozkmina naszła dzisiaj - właściwie po co taki człowiek żyje, nie mając nawet czasu na poświęcanie się swoim hobby, lub po prostu czysty, bezcelowy #!$%@? od czasu do czasu? Żyć tylko po to aby pracować, z dnia na dzień, i jeszcze się tym chwalić? Pracuję, mam uczelnię, a mimo to znajduję czas aby pograć, wyjść pobiegać, przejechać się gdzieś, czy porobić jakieś inne pierdoły bezcelowe. No ale ja chyba kurde nie jestem poważnym dorosłym xD Nie ogarniam chwalenia się brakiem czasu, to jak mówienie - Patrz na mnie! Nie ogarniam ni #!$%@? jak zarządzać swoim czasem!
#zalesie #przemyslenia #przemysleniazdupy i trochę #pracbaza
  • 88
  • Odpowiedz
@Achaa To niby jest najgorsze posunięcie - Był o tym własne artykuł na głównej. A argumentacja była dość prosta. Kiedy zarabiasz na hobby, pasji to już nie jest to twoje hobby czy pasją tylko staje się to twoja pracą. Z czasem już robisz to bo musisz a nie bo lubisz. Dochodzi do tego promocja, podatki, sprzedaż itp itd. I w ogólnym rozrachunku zostaje mało czasu na tą pasję. Jak jest naprawdę nie
  • Odpowiedz
@Kondono: jesce jest jeden problem- brak czasu. Człowiek wraca z pracy, coś porobi i trzeba iść spać. Życia nie oszukasz. Kolejny problem to finanae- większość hobby to drogi interes. Jak ktoś ma 16-30 lat to ma czas na to- jak już masz 30 i więcej to nie #!$%@?, nie da rady.
  • Odpowiedz
@Kondono: Są sytuacje, że przez kilka(naście) miesięcy trzeba #!$%@?ć, nawet po 12h, żeby na coś uzbierać, ale prowadzić swoje życie tak cały czas? To już ci co im brakuje do ostatniego mają więcej luzu.
  • Odpowiedz
Sporo ludzi w wieku 22-25 (przynajmniej z takimi mam doczynienia), wręcz chwali się jak to oni nie mają czasu na jakieś tam durne hobby, oni są poważnymi ludźmi, z poważnymi zajęciami.


@Kondono: The same, a jeszcze potrafią się prześcigać kto to ciężej #!$%@? w robocie xD
  • Odpowiedz
@Kondono najgorsze jest jak się chce coś porobić a serio nie ma czasu :(, praca, uczelnia, dziewczyna, siłka (ale to już bardziej nawyk a nie takie hobby) i nie mam ani siły ani czasu czegoś jeszcze porobić, choćby poczytać.
  • Odpowiedz
@zooploza: też słyszałam takie głosy, ale w momencie kiedy siedzę w jakiejś randomowej pracy i płakać mi sie chce z tego jak bardzo jej nie lubię albo jak bardzo do niczego nie prowadzi, to wolę zaryzykować obrzydzenie sobie pasji przekuwając ją w pracę. Myslę, że zarabianie pasją nie jest usłane ròżami, ale i tak lepsze niż praca, w której nie ma ani jednej róży :p
  • Odpowiedz
@Kondono: Kiedyś napisałem na mirko, że lubię po tych 8-10h spędzonych za biurkiem pójść na rower czy na siłownię podźwigać ciężary (amatorski trójbój). To zostałem wyśmiany, że "he he, rower i siłka to nie hobby XD"

Sport nie może być hobby?!
Co zrobisz jak nic nie zrobisz - już nie wiem co w tym kraju może mieć status hobby?
Poskramianie lwów?
Freediving?
Kolekcjonowanie wylinek węży?

Standardowo, w Polsce jak w lesie
  • Odpowiedz
@Kondono: ja mam 27 lat. Chodzę do pracy 8h, na nadgodziny nie zostaje bo mi szkoda czasu. Klepać cyferki za kasę. Tyle co zarobię normalnie bez nadgodzin mi wystarcza. Wracam sobie z pracy i gram na PS4 bo to moja pasja. Jeszcze sobie muzykę robie. Lubię grać i to hobby jak każde inne. Ludzie mi mówią że jeszcze nie wyrosłeś? A sami siedzą i telewizor oglądają albo jakieś seriale na necie,
  • Odpowiedz