Wpis z mikrobloga

Rozmowa z moim synem gdy miał jakieś 4 lata i byliśmy na spacerze:
- Tato?
- Tak?
- Co to za pan wisi przybity?
- Część ludzi wierzy w historię o tym panu i go postawili.
- Jaką historie?
- Że jest to syn boga, którego ludzie zabili i przybili.
- Ty i mama nie wierzycie w boga?
- Nie.
- Ale jak był bogiem to jak go mogli zabić?
- Nie wiem synku, dorośniesz to poczytasz, dla mnie to bajka jak te co w telewizji.
- Dorośli myślą, że bajka jest prawdziwa?
- Dorośli mało myślą, chodź na lody.
- Ale ten bóg...
- Jedz loda, synek, jedz... błagam...

Od tego momentu gdy widzę krzyż w miejscu publicznym ta rozmowa mi się przypomina. Ciekawe jak by się czuli katolicy musząc opowiadać dzieciom o allahu bo co skrzyżowanie by mijali kobietę w burce?

#gimboateizm #ateizm #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #zalesie
  • 432
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Wspaniały jest to temat - nie zapomnę go nigdy.
Doskonale pokazuje jak #!$%@?ęci są niektórzy wierzący i jak pod osłoną rozwoju intelektualnego dziecka chcą #!$%@?ć religię od najmłodszych lat.
Bardzo dobrze zrobiłeś. Nie ma co dziecka straszyć tymi bredniami.
Te dzbany same rozumieją, że dla małych dzieci to nie jest nic dobrego. To jak dzieci bite potem jak wyrastają myślą, że bicie to nic złego, bo przecież sami wyrośli
  • Odpowiedz
@Croce: bynajmniej, homoseksualistą czy transseksualistą się jest. Wiara to pogląd. Nie ma żadnej wspólnej płaszczyzny między tymi dwoma stanami.

Mogę ci powiedzieć, byś sobie walił konia w domu a nie na ulicy i nie ma to nic wspólnego z powiedzeniem tobie, byś był rudy gdzie indziej.

Jak najbardziej wiarę w brednie trzeba tępić i spychać z ulic do domów. Tak jak rasizm i inne kretyńskie
  • Odpowiedz
@dingi_dong: przekonanie że można związać się w małżeństwie homoseksualnym to też pogląd. "Niech sb się traktują jak małżeństwo prywatnie, wara od rozwiązań prawnych" jest bardziej analogiczne? Poza tym to niezła ciekawostka, że wierzącym się nie jest xd

w którym miejscu?


@dingi_dong: w sumie w każdym
  • Odpowiedz
@Croce: czyli analogia do argumentów konserwatystów była bezsensowna, cieszę się, że się zgadzamy.

Jeżeli naprawdę chcesz porozmawiać, a nie potrolować, jaka jest różnica między wpychaniem wiary do aktów prawnych, a umożliwieniem dwójce dorosłych ludzi normalne funkcjonowanie na łonie państwa, to z chęcią wyjaśnię tobie, dlaczego nie ma symetrii i analogii między tymi stanami

w sumie w każdym


no tak zaorane, nie ma to jak potęga gadania bredni.
  • Odpowiedz
@dingi_dong: xD nie była bezsensowna, to że Ci się wydaje że wierzącym się nie jest i to tylko pogląd niewiele zmienia, poza tym "mogę okazywać swoją orientację seksualną" to też tylko pogląd, przecież ludzie którzy posługują się taką retoryką no zabraniają homoseksualistom nimi być.

no tak zaorane, nie ma to jak potęga gadania bredni


@dingi_dong: fajnie że zaczynasz chwytać problem z wypowiedzią OPa xd
  • Odpowiedz
z chęcią wyjaśnię tobie, dlaczego nie ma symetrii i analogii między tymi stanami


@dingi_dong: powodzenia, tylko na początek hint: nie wystarczy żeby istniały jakiekolwiek różnice pomiędzy dwoma rzeczami żeby analogia nie działała
  • Odpowiedz
@Croce: była bezsensowna, wiara to oczywiście pogląd, bo co innego? Rodzisz się wierzącym? Bzdura, nikt się nie rodzi wierzącym tylko wiara zostaje wpojona w długim procesie indoktrynacji.

Za to homoseksualizm i transseksualizm nie są poglądem.

mogę okazywać swoją orientację seksualną


tak, tak samo jak możesz okazywać to, że jesteś rudym. Ty już sam nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, raz piszesz o homoseksualizmie, potem o małżeństwach, potem o związkach
  • Odpowiedz
@dingi_dong: co z tego że nie rodzisz się wierzącym? "ludzie bez nóg, którzy stracili je w wypadku niech sb żyją w domu ale publicznie nie powinni się obnosić ze swoim kalectwem" jest bardziej ok niż wersja dla ludzi niemających nóg od urodzenia?
  • Odpowiedz
@dingi_dong: zresztą każde twierdzenie o nieobnoszeniu się z jakąś cechą przynależną mniejszości możesz przetłumaczyć na analogiczny to tylko pogląd dotyczący jakichkolwiek rozwiązań prawnych czy społecznych związanych z tą mniejszością - małżeństwa homo, adopcja przez nich dzieci, dostosowywanie miast do niepełnosprawnych, etc
  • Odpowiedz
@Modzian: Ale ej, serio tego nie rozumiem. Co chwilę ktoś pisze "niema" jakby był z jakiejś podlaskiej dziury i już nie wiem czy to jakiś regionalizm, upośledzenie czy zagapienie ()
  • Odpowiedz