Wpis z mikrobloga

Rozmowa z moim synem gdy miał jakieś 4 lata i byliśmy na spacerze:
- Tato?
- Tak?
- Co to za pan wisi przybity?
- Część ludzi wierzy w historię o tym panu i go postawili.
- Jaką historie?
- Że jest to syn boga, którego ludzie zabili i przybili.
- Ty i mama nie wierzycie w boga?
- Nie.
- Ale jak był bogiem to jak go mogli zabić?
- Nie wiem synku, dorośniesz to poczytasz, dla mnie to bajka jak te co w telewizji.
- Dorośli myślą, że bajka jest prawdziwa?
- Dorośli mało myślą, chodź na lody.
- Ale ten bóg...
- Jedz loda, synek, jedz... błagam...

Od tego momentu gdy widzę krzyż w miejscu publicznym ta rozmowa mi się przypomina. Ciekawe jak by się czuli katolicy musząc opowiadać dzieciom o allahu bo co skrzyżowanie by mijali kobietę w burce?

#gimboateizm #ateizm #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #zalesie
  • 432
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: hmm ogólnie to pomimo, że mamy odmienne przekonania, to jednak powinieneś poświecić więcej czasu na wytłumaczenie dziecku tych zagadnień. Nigdy nie traktuj dziecka jako istoty która czegoś nie pojmie. Dzieci doskonale rozumieją co się dzieje od dnia pierwszego. Gadka, że to ty decydujesz co i jak i masz w dupie co myślą inni jest bardzo naciągana. W takim wypadku nie dzieliłbyś się tym tutaj. Liczysz na dyskusję by prawdopodobnie
  • Odpowiedz
bzdura, gimboateizm nie tylko jest najlepszą postawą wobec bajek, ale ma jedną przewagę nad wiarą we wróżki, elfiki i jakiegoś boga na kiju czy dwóch - ma rację. Uczenie dzieci i ludzi gimboateizmu jest zawsze dobre.


@dingi_dong: Gimboateizm ośmiesza ateizm, który jest racjonalny, logiczny i intelektualnie elegancki. Jako ateistce jest mi wstyd za gimboateuszy pokroju OPa, bo przez nich mamy łatkę rozwrzeszczanych pieniaczy i ignorantów.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: jak ja Cię doskonale rozumiem, racjonalne mówienie o tym czymś dzieciakowi to misja niemalże niemożliwa, do tego dochodzi jeszcze presja społeczna jeśli dzieciak zacznie mówić do kolegów że to co słyszą w kościele to kłamstwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ każdy mówi, że jak dziecko będzie chciało to samo będzie mogło wybrać czy będzie wierzyć czy nie, a ty pokazujesz, że jako ty nie wierzysz to i twoje dziecko nie powinno. Bardzo mądre. Z jednej strony śmiejesz się z katolików, bo nie myślą, ale z drugiej dziecku nie pozwalasz się rozwijać, bo uznajesz religię za głupotę. No ja #!$%@?. Niby dorosły, a dalej mentalny dzieciaczek.
  • Odpowiedz
racjonalny, logiczny i intelektualnie elegancki.

@to_juz_przesada: już chyba bardziej swojego ego nie mogłaś napompować, co? I czym ty się różnisz od napompowanych wierzących? Gimboateizm stawia sprawę jasno - wiara we wróżki i inne elfiki to bajki, bzdury i nie powinny mieć żadnego miejsca w sferze publicznej zdrowego społeczeństwa. Nadęty "racjonalny, logiczny, elegancki" ateizm wchodzi z językiem prosto do tyłka wierzących, zamiast powiedzieć prawdę i nazwać rzeczywistość po imieniu. A od
  • Odpowiedz
Świat byłby o tyle piękniejszy jakbyśmy mniej sobą pogardzali i widzieli w drugiej osobie człowieka,


@superloginbulwo: Jak na razie to wierzący zakazują mi np aborcji, albo utrudniają dostęp do antykoncepcji, wprowadzają niehandlowe niedziele, dotują kościół z podatków itd itp - gdzie ta miłość do bliźniego?

Kościół w Polsce - brak władzy
  • Odpowiedz
Jako ateistce jest mi wstyd za gimboateuszy


@to_juz_przesada: jeszcze to a propos ego i nadęcia XD nikt nie potrzebuje twojego wstydu, lepiej zapytaj siebie co "racjonalny, logiczny, elegancki" ateizm zrobił dla zmiany sytuacji w RP, państwa, w którym króluje wiara w bzdety i prowadzi nieustanną inwazję w życia osób niewierzących? Napisał niezrozumiały bełkot filozoficzno-socjologiczny? Wchodził w dyskusje i legitymizował wiarę w brednie jako pełnoprawny pogląd na rzeczywistość?

Za to gimboateizm,
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: podaj jedną wojnę religijną prowadzoną pod sztandarami chrześcijan z ostatnich 100 lat
(nie kogoś, kto ukradł symbole chrześcijańskie, a kogoś kto kierował się wartościami chrześcijańskimi i zyskał przychylność hierarchów kościelnych w kontekście prowadzonej wojny)
jeśli nie znajdziesz to skończ wać pan oskarżać krzyże o prowadzenie do irracjonalnych zachować, bo sam zachowujesz się irracjonalnie, chociaż wydaje Ci się żeś mądry
  • Odpowiedz
no true scotsman


@dingi_dong: Piękna definicja. Idealnie określa twoją postawę, według której na pewno jestem wierzącym katolikiem (mimo że jasno się określiłem) i nie jestem ateistą bo PRAWDZIWI ATEIŚCI ŻYJĄ W OPRESYJNYM PAŃSTWIE WYZNANIOWYM JAKIM JEST POLSKA

#czarnolisto bo mi się alergia na idiotyzm uaktywniła.
  • Odpowiedz