Wpis z mikrobloga

Rozmowa z moim synem gdy miał jakieś 4 lata i byliśmy na spacerze:
- Tato?
- Tak?
- Co to za pan wisi przybity?
- Część ludzi wierzy w historię o tym panu i go postawili.
- Jaką historie?
- Że jest to syn boga, którego ludzie zabili i przybili.
- Ty i mama nie wierzycie w boga?
- Nie.
- Ale jak był bogiem to jak go mogli zabić?
- Nie wiem synku, dorośniesz to poczytasz, dla mnie to bajka jak te co w telewizji.
- Dorośli myślą, że bajka jest prawdziwa?
- Dorośli mało myślą, chodź na lody.
- Ale ten bóg...
- Jedz loda, synek, jedz... błagam...

Od tego momentu gdy widzę krzyż w miejscu publicznym ta rozmowa mi się przypomina. Ciekawe jak by się czuli katolicy musząc opowiadać dzieciom o allahu bo co skrzyżowanie by mijali kobietę w burce?

#gimboateizm #ateizm #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #zalesie
  • 432
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A wiesz, chętnie bym się w sumie dowiedziała z pierwszej ręki, czemu przyjąłeś formę, w której ukazujesz się jako buc i ignorant i ośmieszasz cały nurt, przez co jako ateistka mam ciarki zażenowania czytając twoje posty.


@to_juz_przesada:

Kiedyś może się wyżalę na środowisko Ateistów i Racjonalistów do którego należę od 20lat, ale to na pewno nie temat na teraz bo w robocie jestem. > Jak mnie denerwują Ci "ateiści" czy ja biegam i klaruje wszystkim jakim jestem katolem i przeżywam to co chwila pisząc jakieś #!$%@? teksty z dupy. Ale nie, wy musicie na każdym kroku podkreślać i ośmieszać innych. Co cie to obchodzi kto w co wierzy? Mój wujek zdeklarowany "ateista" przez 60 lat, jak umierał to o księdza
  • Odpowiedz
  • 9
ukazujesz się jako buc i ignorant i ośmieszasz cały nurt, przez co jako ateistka mam ciarki zażenowania czytając twoje posty.


@to_juz_przesada A sama reprezentujesz, to co wywołuje u Ciebie zażenowanie. Tak jak pisałem wcześniej, jesteś żywym dowodem, że takie tematy wywołują skrajne emocje u dorosłych osób (zakładam, że taką jesteś), a co dopiero u dzieci w wieku około 4 lat. Autor wpisu przecież pisał, że wyjaśnił wszystko jak dzieciak był starszy
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Rozumiem, że jesteś niewierzący, ale skoro zaczął się interesować nie powinieneś go zbywać. Skoro jesteś ateistą z wyboru powinieneś dać możliwość wyboru innym. Daj mu Biblię, Koran, Torę do przeczytania, niech sam zdecyduje w którą stronę pójdzie.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: uderz w stół, czy może ołtarz to "ateista" się odezwie. Wepchnąć to by się przydało ci trochę rigcz do tego pustego łba. Wojujący ateizm rak internetu. Przyjdzie taki internetowy ateista i wysrywa swoje historie co 5 min o czymś co jak twierdzi nie istnieje. A jednak jego życie jest zdefiniowane przez to nie istniejące coś.

Nie mogę pić,

nie mogę spać,

muszę o nie istniejącym bogu pisać.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że jesteś niewierzący, ale skoro zaczął się interesować nie powinieneś go zbywać. Skoro jesteś ateistą z wyboru powinieneś dać możliwość wyboru innym. Daj mu Biblię, Koran, Torę do przeczytania, niech sam zdecyduje w którą stronę pójdzie.


@MechanicznyTurek: Rozumiem, że nie przeczytałeś moich komentarzy w tym wpisie bo byś wiedział, że już to dawno uczyniłem, gdy uznałem go na tyle ogarniętego. Nawet na mapce mu pokazywałem w jakich krajach jakiego
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: bzdura, gimboateizm nie tylko jest najlepszą postawą wobec bajek, ale ma jedną przewagę nad wiarą we wróżki, elfiki i jakiegoś boga na kiju czy dwóch - ma rację. Uczenie dzieci i ludzi gimboateizmu jest zawsze dobre.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: moim zdaniem przykre jest to, że kształtujesz w dziecku pogardę do ludzi wierzących, bo 'malo mysla' 'bajka' 'zabobony'. Czemu nie możemy się wzajemnie szanować i nauczac tego swoje dzieci? Świat byłby o tyle piękniejszy jakbyśmy mniej sobą pogardzali i widzieli w drugiej osobie człowieka, który tak samo jak my bywa smutny, jest mu przykro, ma uczucia, niezależnie od poglądów religijnych czy politycznych. Nie musimy się wzajemnie kochać, ale miejmy
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: ale kto ci czego zakazuje? Ja? Kościół? Przyjrzyjmy się twoim wysywom dokładniej:

Ja - w dupie mam kościół, jest bóg, nie ma, boga, buddy, allacha co mnie to interesuje. Nie wieże w to, nie marnuje na to czasu. Tzw ateizm.

Kościół w Polsce - brak władzy ustawodawczej. Dobrowolny, nikt nie zmusza nikogo do chodzenia. Mają jakieś doktryny, nakazy, zasady. To wolno tamtego nie wolno. Chcesz to się stosujesz, nie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ no to dziecko napewno podejdzie poważnie do fundamentu całej cywilizacji europejskiej(nie mówię o wierze w Boga), nawet Nietsheze który napisał żE Bóg jest martwy prawie całą swoją tworczosc odnosi do Biblii i Jezusa Chrystusa...

Ten krzyż to nie tylko Katolicyzm ale 2000lat historii Europy ale lepiej młodemu wytłumaczyć ze to bajka xD a potem zdziwko ze pokolenie cebuli wyrasta.
  • Odpowiedz