Wpis z mikrobloga

#applepay #iphone #androidpay #android #googlepay
Wczoraj postanowiłem sprawdzić czy warto się śmiać z użytkowników iPhone i wypominać im że my możemy już od dawna płacić kartą.
Zainstalowałem aplikację GooglePay, dodałem kartę, ok.
Pierwsze dwie transakcje bez pinu poszły wygodnie i szybko.
Przy trzeciej był jakiś problem, nie poszło, przyłożyłem jeszcze raz i poszła transakcja
Czwarta transakcja z pinem ok.
Piąta transakcja z małym problemem bo czytnik po przyłożeniu tel zaproponował płatność w USD.
Szóstej transakcji nie udało się zrobić telefonem mimo braku limitów. Poszło dopiero kartą.

W telefonie Samsung Galaxy a3 2017 nie mam możliwości autoryzacji płatności. Wystarczy że w telefonie będzie świecił się ekran i można go przykładać do czytnika. Jedyny sposób na zablokowanie możliwości płatności to wyłączanie nfc i włączanie za każdym razem gdy chcę skorzystać z nfc.
  • 7
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@emitar i to jest zależne tylko od samego telefonu a nie aplikacji google pay, niestety nie mamy możliwości w niektórych przypadkach zmiany tego kiedy działa płatność.
  • Odpowiedz
  • 1
@aarahon W androidzie możesz zamiast google pay korzystać z płatności HCE twojego banku zwykle z lepszymi możliwościami wszelkiej konfiguracji(choć zależy od banku) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz