Wpis z mikrobloga

Mirki mireczki #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia powiedzcie mi, obecnie trenuję GSLP, i trening jest fajny, dobre przyrosty bo stronglifcie, fajnie idzie wszystko, ale mam takie wrażenie, że zaniedbuję jedną część mięśni - dolny odcinek pleców. Mylę się, czy może jednak nie?
No bo jednak na górę to jest wiosło, podciąganie, coś na barki (wiem to nie do końca plecy...), martwy, a na dół pleców co....?
  • 4
@Cooltec: Na dół pleców jest martwy, siad, wiosłowanie, więc wielostawy, wystarczające dla początkującego.

Swoją drogą greyskull lp uważam za wybitny program - po prostu te 5/5/5+ oraz fakt jak naturalnie występuje schodzenie z wysokich do niskich powtórzeń sprawdza się znakomicie. Oczywiście wady też są, trzeba pilnować techniki i uważać żeby nie ciskać "za mocno", ale uczymy sięp przy tym autoregulacji więc jest i kolejna zaleta :)
@Cooltec: Z trenowaniem prostowników to bym uważał. Jak przesadzisz to gówno zrobisz a nie poćwiczysz. Generalnie jak powiedział przedmówca wielostawy ćwiczą prostowniki. Jeśli koniecznie chcesz je wyizolować to polecam hyperextensions.