Wpis z mikrobloga

@sorhu: Znaki w PL stawia się po prawej stronie drogi/jezdni/ddr.
W związku z tym, ten czarny asfalt po lewej od znaku, to ciąg pieszo rowerowy. Jednak to dalej nie rozwiązuje Twojego problemu, bo teraz musisz ustalić, czy skoro na jezdni jest podwójna ciągła, to masz jechać prawym pasem razem z pieszymi, czy jednak przeskoczyć na lewy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@One_Stone trzeba było napisać pord

@sorhu ...potocznie zwany kodeksem drogowym

Na marginesie to wydawało mi się, że istnieje hierarchia policjant>sygnalizacja świetlna>znaki pionowe>znaki poziome>reszta jak zasada prawej reki, a tu patrze znaki pionowe i poziome muszą oznaczać to samo, w przeciwnym wypadku winny jest zarządca drogi. No i proszę jaka cenna lekcja na dzisiaj. Chyba jeszcze w "L" ktoś mi takich bzdur nagadał. Dzięki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorhu: Koło parkingu za Motorolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z drugiej strony to tłumaczy dlaczego ludzie tam śmigają po ulicy ( )
@Grzemaart: przed rondem między Czerwone Maki a Frassati-Gawrońskiej, na codziennej trasie dobrego korposzczura wracającego z korpo pracy do kawalerki na Bobrzyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znaki w PL stawia się po prawej stronie drogi/jezdni/ddr.


@lurker: to duże uproszczenie. Jeśli znak ma dotyczyć całej jezdni, to ma być z jej prawej strony. Znaki dla DDR/CPR nie muszą być z prawej strony, jeśli całe oznakowanie pokazuje, gdzie ma się poruszać rower, a gdzie piesi.
@lurker:

§ 2. 1. Znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu; jeżeli jednak znaki są umieszczone nad poszczególnymi pasami ruchu, to znak dotyczy tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym znak jest umieszczony. Znak drogowy umieszczony po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowi powtórzenie znaku umieszczonego po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

Przepis ten