Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki!

Za 2 tyg minie rok, kiedy założyłem sklep internetowy swojej różowej. Wyglądało to tak, że miała dość swojej pracy, ja swoją całkiem lubię, więc uznałem, że niech się różowa nie męczy, niech robi to co lubi. Teraz mija rok, sklep zarabia raczej tylko na ZUS i księgową, więc zastanawiamy się poważnie czy dalej tam działać, ale niech tam - robimy małe #rozdajo , bo jakby nie patrzyć, to nawet jak upadnie, to pierwsza działalność rok wytrzymała xD

Nagrodą będzie kupon na 100 zł ze sklepu Mydlasie.pl. Ogólnie jest to bardziej kobiecy klimat, ponieważ są tam półprodukty i surowce kosmetyczne, więc zachęcam Mirabelki do plusowania. Z drugiej strony zacny Mirek zawsze może zrobić prezent swojej drugiej połówce, a jeśli jesteś przegrywem i połówka się tylko chłodzi w lodówce, to prezent może dostać mama, siostra lub pani z warzywniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zwycięzcę wybierzemy wśród plusujących jutro (22.06) o 9.30.

Sklep: https://mydlasie.pl/
FB: https://www.facebook.com/mydlasie/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

#rozdajo #kosmetyki #biznes #pierwszymilion
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FunkyGogo: Całkiem fajny asortyment i ceny też fajne (np to masło shea nierafinowane), nawet nie znałam waszego sklepu. Reklamujecie się gdzieś?
Nawet jak nie wygram to daje was do zakładek i przy najbliższym uzupełnianiu kosmetyczki coś zamówię :)
powodzenia!
  • Odpowiedz
@FunkyGogo Wydaje mi się, że problemem jest bardzo wąski asortyment i brak reklamy. Ceny fantastyczne, ale produkty tak podstawowe, że można je kupić w wielu większych drogeriach internetowych przy okazji innych zakupów (i ja tak też robię). Zresztą, nawet w jakimś Hebe czy innych sklepach można już dostać stacjonarnie tak podstawowe rodzaje olejów.
Może powinna pomyśleć o jakichś mniej popularnych produktach? Trzymam za różową kciuki, bo jestem fanką kosmetyków naturalnych! :)
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: @StaryZdzich: @Zazdroscisz:
Dzięki za miłe słowa, później przekażę różowej ;) Co do reklam, to puszczam delikatnie jakieś AdWordsy, ale kampanie shoppingowe, na ogólne słowa nawet nie walczę z dużymi graczami. Jeśli zaś chodzi o asortyment, to trzeba było zobaczyć jaki był rok wcześniej, wtedy dopiero była bieda xD Ogólnie staramy się dodawać cały czas nowe produkty, ale wiadomo, że firmy działające 10 lat będą miały
  • Odpowiedz
@FunkyGogo: Zależy jaką masz marżę.Platformy afiliacyjne gdzie płacisz % od zrealizowanego koszyka,porównywarki (tutaj płacisz już od przejścia a średnia z nich to na 100 wejść 5-10 zrealizowanych zamówień), pozycjonowanie, możesz sprobować też sprzedawać na innych platformach (allegro,ebay,arena), marketing szeptany
  • Odpowiedz
@jelonekbambi: Coś tam grzebałem pod SEO (unikalne opisy kategorii, unikalne opisy meta title i description, jakieś linkowanie z ogłoszeń czy czasami lepszych portali, etc). Mimo wszystko to jest SaaS i mega dużo rzeczy nie mogę zrobić. Wiem np. o położonych nagłówkach Hx czy brakach przekierowań, ale omówmy się - shoper jest platformą, o której ciężko powiedzieć, że jest ze średniej-wyższej półki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FunkyGogo: ale Shoper ma możliwość zaawansowanej edycji szablonu - i tu wiele zrobisz tak naprawdę, choćby zmiana położenia nagłówków. Masz np. kategorię w menu, pierwszą z tego co kojarzę, która w ogóle nie ma produktów - strzał w kolano. Meta tagi to kropla w morzu.
  • Odpowiedz
@DESiGNER86: Programy afiliacyjne spoko, ale wiele z nich liczy sobie % od sprzedaży jeśli ich reklama pojawiała się na jakimkolwiek etapie sprzedaży, np. klient tylko zobaczy jakiś baner i nawet w niego nie kliknie, to już liczą to, że to oni ją zrealizowali transakcję. Z kolei te lepsze afiliacje zazwyczaj są skierowane do sklepów z np. miesięcznym ruchem min. 10k użytkowników. Mimo wszystko jak masz coś do polecenia, to z
  • Odpowiedz
@FunkyGogo: mi w tego typu sklepach często brakuje odrobiny wprowadzenia do czego można używać danych półproduktów i przykładów, zwłaszcza w tych bardziej egzotycznych produktach, a tu widzę ładnie jest.
Czy Twoja różowa doradza jak się napisze przez formularz? Bo np. chcę wosk wykorzystać sojowy do zrobienia domowego antyperspirantu i nie wiem czy "wolno" - w sensie czy to jest produkt, który śmiało można zostawić na skórze na cały dzień, jak
  • Odpowiedz
@FunkyGogo: Dzięki za info, pogrzebię tam trochę, chociaż się boję, bo aż tak techniczny nie jestem, a jak wysypię cały sklep, to potem mnie Shoper za opłatą będzie ratować. Co do pustej kategorii - widocznie różowa dzisiaj dodała, bo jeszcze wczoraj jej nie było xD Tak to jest, ja na mirko, a ona w domu szaleje xD
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: Odpisuje zawsze, mi się wydaje, że wiedzę ma profesjonalną, bo cały czas dla siebie i koleżanek czy ciotek coś robi - ostatnio się zachwycały jakimiś świeczkami, gdzie dla mnie, prostego niebieskiego - meh xD
  • Odpowiedz
Teraz mija rok, sklep zarabia raczej tylko na ZUS i księgową


@loczyn o widzisz? Lepiej żeby wróciła na etat do janusza, prawda?
No i tak to się żyje (i gnije) w tym polskim piekiełku.

  • Odpowiedz
o widzisz? Lepiej żeby wróciła na etat do janusza, prawda?

No i tak to się żyje (i gnije) w tym polskim piekiełku.


@szpongiel: ale to nie ZUS zabił sklep tylko brak klientów.

Jak by nie było ZUSu i księgowej to ile by miała 1300 zł? No super deal, faktycznie lepiej, żeby wziąć etat u Janusza :P
  • Odpowiedz