Wpis z mikrobloga

Biała Podlaska i okolice to Podlasie oraz Polesie. Niektórzy mówią że na rzece Wieprz leży granica tych krain.
I tu się mówi „dla ciebie” oraz „poładować” jako „naprawić” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
„Tako” oznacza „średnio”, „wiaje” jako „wieje” - i jeszcze używanie określenia „metr” na 100 kg czegoś, np. metr kartofli.
@LookAhead ja podczas studiów w Warszawie pracowałem z chłopakami z okolic Siedlec i każdy mówił to słynne "dla". "Powiedz dla taty", albo "podaj dla mnie" no i oczywiście nie mówili naprawić, ale "poładować" i jeszcze sporo innych, ale już nie pamiętam xD
@felixa @Piesa @PomidorovaLova @CzerwonaPorzeczka @Fighter_forGlory @Perla_Export @NukeOps @Hannahalla

ok odpowiadam wszystkim :) pochodzę ze wschodniej części Polski (do Białej mam jakieś 30km). I miałam masę naleciałości, które były na porządku dziennym. Nie mówię już o bardzo specyficznym akcencie. Po wyjeździe na studia dopiero zobaczyłam, ile błędów językowych robimy. Natomiast, jeżeli chodzi o 'tako", to jak najbardziej macie rację. Jest to określenie, czegoś co jest raczej średnie. Niemniej u nas "tako" używa się