Wpis z mikrobloga

Kolejna pseudonauka i kłamstwa: tym razem pod tagami #psychologia #dzieci #lekarz
http://www.wykop.pl/link/4369865

Kim jest Michelle Cretella? To pediatra należąca do anty-lgbt organizacji The American College of Pediatricians. Nie ma ona niczego wspólnego z AAP - największej grupy zrzeszającej pediatrów. Do tej małej, wiarygodnie brzmiącej grupy, trafiają zazwyczaj religijni pediatrzy, którzy opuścili AAP (po tym jak ta organizacja, po sprawdzeniu rzetelnych badań, wydała oświadczenie, że nie ma niczego złego w tym, że pary jednopłciowe wychowują dzieci - podobne stanowisko ma setki innych organizacji medycznych).

Twierdzą rownież np., że „terapie konwersyjne” młodych osób lgbt to „dobry pomysł”. Kiedy stanowisko organizacji naukowych jest jasne - to bardzo krzywdząca metoda, która zwyczajnie nie działa.

Odnośnie tego filmiku i pseudonauki/ ignorowaniu badań (na temat młodych transpłciowych osób):

‚Perhaps the most popular falsehood publicized by the ACP recently is that transgender youth who are supported in their transgender identities are caused harm by this affirmation. Again, they ignore major studies. In the journal Pediatrics in 2014, researchers showed that pubertal blockade and cross-sex hormones resulted in improved mental health for transgender youth. In 2016 and 2017, two papers showed that transgender children who are supported in their identities and allowed to socially transition have developmentally normal rates of anxiety, depression, and self-worth. Furthermore, transgender individuals whose families do not support their transgender identities are 20 percent more likely to attempt suicide.

I urge news organizations and individuals to stop propagating these false claims from the ACP. The health of LGBT youth depends on it.’

Ich działania są niebezpieczne. Więcej na ten temat i źrodła w Psychology Today: https://www.psychologytoday.com/us/blog/political-minds/201705/the-american-college-pediatricians-is-anti-lgbt-group

#neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #medycyna #psychiatria #gruparatowaniapoziomu #pseudonauka #informacjanieprawdziwa #lgbt #transblogasek #transplciowosc #transseksualizm #nauka #wojnaidei #kultura
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artpop: http://www.newsweek.com/transgender-women-transgender-men-sex-change-sex-reassignment-surgery-676777

Nie chce nic mówić ale wiele osób które zdiagnozowano że mają złą płeć wycofywało się i żyło dalej ( w zasadzie więcej niż mniej - nie pamiętam dokładnej liczby ), nie mówiąc o fakcie że wykonuję się masę operacji powrotu do poprzedniej płci. Więc wydaje mi się że zanim zaczniemy #!$%@?ć gospodarkę dziecka i bądź co bądź wprowadzać w jego ciało nieodwracalne zmiany.

Nie mówiąc że same operacje
  • Odpowiedz
  • 19
@Aeny: Nie wiem po co mieszasz w to operacje narządów - nie są one wykonywane wśród osób transpłciowych poniżej 18 roku życia. A korekta płci wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne, poczucie szczęścia, czy komfort życia osób transpłciowych - polecam zapoznać sie że zbiorem badań: https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people/

Więcej źródeł odnośnie młodych transpłciowyh osób masz w linku w artykule Psychology Today.
  • Odpowiedz
@artpop: bo zmiany hormonalne są też w pewnym sensie nie odwracalne podczas okresu dojrzewania ? I nie zrozum mnie źle, jestem gorącym zwolennikiem, nawet zmiany twojego gatunku na delfina a co dopiero na kobietę i faceta. Pytanie tylko czy zanim nie rozpocznie się leczenia medycznego warto zainwestować trochę w leczenie psychiczne ( przed i po operacją, aby pacjent był do tego dobrze przygotowany ) bo wybacz ale nie chodzi o fakt czy po zmianie płci się troszkę lepiej poczuje. Ale o fakt że część tych operacji wykonywana jest zbyt pochopnie ( a mam wrażenie że z czasem jeszcze bardziej się to nasila ) i dość sporo nie dość że rezygnuje z operacji to po operacji przeprowadza kolejną by wrócić do swojej oryginalnej płci. Niż każdemu kto chce załatwiać operacje i idź sobie żyj. Kolejna sprawa twój artykuł ma problem z następującą rzeczą : odrzucono z niego wszelkie badania które uwzględniały wypowiedzi dzieci, a uwzględniono tylko tych dorosłych

We eliminated studies, for instance, that did not assess the outcomes of gender transition

, that investigated minors instead of
  • Odpowiedz
Pytanie tylko czy zanim nie rozpocznie się leczenia medycznego warto zainwestować trochę w leczenie psychiczne ( przed i po operacją, aby pacjent był do tego dobrze przygotowany )


@Aeny: To oczywiste, że bardzo ważne jest wsparcie i leczenie psychiczne (jeżeli występują jakieś problemy) u takich osób. Jednak to co robi ACP jest zwyczajnie szkodliwe i o tym jest mój wpis.

Kolejna sprawa twój artykuł ma problem z następującą rzeczą : odrzucono z niego wszelkie badania które uwzględniały wypowiedzi dzieci, a uwzględniono tylko tych
  • Odpowiedz
@artpop: Spoko, tylko czy warto mieszać w hormonach 94-73% osób aby pomóc od 6% do 27% ? I czy nie warto zamiast tego skupić się na realnej pomocy psychologicznej takim osobą ? Bo dalej mamy cholernie ogromną liczbę osób ( w zasadzie większość ) która uważa się za transseksualistów, jest leczona a w efekcie końcowym rezygnuje z tego ( nawet do tego stopnia że odkręca operacje ) Czy nie wydaje
  • Odpowiedz
@Aeny: To, że ktoś ma diagnozę gender dysphoria w tych statystykach/korzysta z pomocy gender clinics, nie oznacza od razu, że terapia hormonalna została rozpoczęta. Takie osoby są kontrolowane, a organizacje medyczne dbają o to, aby było coraz lepiej: 'In an effort to clarify best treatment practices for transgender individuals, a recent American Psychiatric Association Task Force on the Treatment of Gender Identity outlined three differing approaches to treating prepubescent gender
  • Odpowiedz
@artpop: nie korzysta a ma postawianą taką diagnozę, to jest dość duża różnica nie sądzisz ? Oczywiście oznacza to że mogła nie zostać rozpoczęta, choć gdyby ktoś zadał tobie pytanie czy z taką diagnozą powinna zostać rozpoczęta odpowiedział byś że tak gdy tymczasem ta diagnoza jest poniżej skuteczności faktu rzutu monetą o czym nawet nie świadczy fakt że większość z niej po prostu rezygnuje i żyje dalej "szczęśliwie", ale też
  • Odpowiedz
nie korzysta a ma postawianą taką diagnozę, to jest dość duża różnica nie sądzisz ? Oczywiście oznacza to że mogła nie zostać rozpoczęta, choć gdyby ktoś zadał tobie pytanie czy z taką diagnozą powinna zostać rozpoczęta odpowiedział


@Aeny: To jest statystyka odnośnie osób, które zostały wysłane do gender clinics (na różne badania itp.) po tym jak GP dowiedział się o możliwej kondycji. Nie oznacza to od razu, że takie osoby zostały uznane za transpłciowe.

Więc czy mówienie tutaj że rozpoczęcie terapii hormonalnej u osób trans przed okresem dojrzewania jest dobrym pomysłem skoro statystycznie możesz skrzywdzić więcej osób niż
  • Odpowiedz
@artpop:

gender dysphoria in childhood does not inevitably continue into adulthood, and only 6 to 23 percent of boys and 12 to 27 percent of girls treated in gender clinics showed persistence of their gender dysphoria into adulthood.


Ewidentnie mowa tu o zdiagnozowanych
  • Odpowiedz
Ewidentnie mowa tu o zdiagnozowanych przypadkach


@Aeny: To, że ktoś ma diagnozę 'gender dysphoria' nie oznacza od razu, że jest osobą transpłciową - nie oznacza to, że rozpoczęli dawanie blokerów hormonów. 'All existing literature suggests that transgender identity is stable after kids hit puberty (Cohen-Kettenis 2003, deVries 2014)'
  • Odpowiedz
@Aeny: "Pytanie tylko czy zanim nie rozpocznie się leczenia medycznego warto zainwestować trochę w leczenie psychiczne ( przed i po operacją, aby pacjent był do tego dobrze przygotowany )"
Mam kolegę, który zmienił płrć. W Polsce taka odoba musi przejść terapię u terapeuty przed operacją (on miał roczną).
  • Odpowiedz
@artpop: K dobra, mea culpa, trochę mnie tym uspokoiłeś ( myślałem że zarówno hormony jak i blokery są podawane nastolatką ), co do samych blokerów są podawane ludziom u których wykryto GID z jednej strony podajesz że są w pełni odwracalne z drugiej strony :czytam akurat materiał w lancecie

http://usa.thelancet.com/blog/2018-03-26-some-children-may-now-receive-sex-change-hormone-therapy-16-endo-guideline

However, there is some scientific concern about cardiovascular events among gender affirmation patients, Tangpricha noted. “In the meta-analysis of 20
  • Odpowiedz
@KRISSVector: pisałem pełno razy, mam dysortografię ( w zasadzie zacząłem tutaj pisać by nad tym pracować ) i wydaje mi się że ą ę to ostatnie rzeczy które dalej natarczywie sprawiają mi problem, toteż dzięki za zwrócenie uwagi powinno być lepiej utrwalone ( choć aktualnie w mój mózg działa może w 5% wydajności )
  • Odpowiedz
Kobiety i mężczyzny nie można rozróżnić po DNA?


@FlaszGordon: przecież to oczywiste, że nie można bo być może kobieta czy mężczyzna właśnie wczoraj postanowił zmienić płeć. W takim wypadku badanie DNA zawodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@artpop: Mój kochaniutki tęczowy przyjacielu/przyjaciółko, mam do Ciebie takie króciutkie pytanie. Co uważasz na temat dzieci z patologicznych rodzin? Czy to w jakim środowisku się wychowują ma wpływ na ich psychikę i zachowanie? Czy prawdopodobieństwo tego iż dziecko wyrośnie na patola ma jakiś związek ze środowiskiem w jakim się wychował?
  • Odpowiedz