Wpis z mikrobloga

Mirki & Mirabelki,

Za parę dni jadę do Włoch, do Caorle, na 10 dni. Macie może jakieś miejsca do polecenia, oprócz oczywistej Wenecji, które warto zobaczyć w okolicach lub po drodze? Będę jechał autem.
Jeśli ktoś natknął się na jakiś sprawdzony poradnik zwiedzania Wenecji to też chętnie skorzystam, bo ja widziałem tylko te z pierwszej strony googla.

Z góry dziękuję.
#wakacje #wlochy #wenecja
  • 6
@Rahi z ciekawych miejsc w okolicy to możesz zobaczyć Treviso, ładne miasteczko wielkości Wieliczki. Padwa też niedaleko i warto zwiedzić.
Poradnika nie mam, ale mogę udzielić kilku wskazówek z perspektywy osoby, która jest w Wenecji co miesiąc.
- polecam zobaczyć panoramę z tarasu Fondaco dei Tedeschi. Jest to darmowe, ale trzeba zarezerwować wizytę: https://www.dfs.com/en/venice/t-fondaco-rooftop-terrace
- z klasyków, pałac dożów jest naprawdę warty zobaczenia, o ile lubisz takie atrakcje (muzeum, historia, bogactwo, etc)
@Rahi @looongier
Wszystkie poniższe są do znalezienia w Google maps. Dokładnych adresów nie podaję bo to i tak w Wenecji jest mało przydatne ;) jeśli chodzi o "w miarę tanie" to pojęcie bardzo względne w przypadku Wenecji. Tanio a smacznie można sobie zjeść (kwestia indywidualna czy się tym najesz, mi wystarcza na kilka godzin) panini bądź piadine w Cafe Noir niedaleko campo Santa Margherita. Pozostałe są już droższe, ale serwują normalne obiady/kolacje
@loizok: a ile kostuje tam jakies danie? Bo tripadvisor pokazuje, że tam najtaniej nie jest, i jestem ciekaw ile to jest konkretnie. Nigdy nie bylem w drogim kraju na wakacjach więc nie wiem czego się spodziewać;)
@looongier może być nawet €10 - €20. Więc jak na polskie standardy bardzo dużo, ale takie niestety są tam realia. Te knajpy które polecam, przynajmniej gwarantują jakość i smak, a z tym w Wenecji jest duży problem. "Po co się starać, skoro klient i tak nie zapamięta gdzie jadł?" - to moje osobiste odczucia, nie autentyczny cytat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pamiętaj też że restauracje we Włoszech mają